Balićev Wetzlar namučio Zebre, Duvnjak sa sedam pogodaka vodio HSV do treće pobjede

Igor Šestak • četvrtak, 19.09.2013.

Rukometna Bundesliga već je stigla do šestog kola, a u srijedu je odigrano prvih pet utakmica. Kiel je nastavio nizati pobjede, a nova žrtva mu je bio Balićev Wetzlar. Domagoj Duvnjak ponovno je bio odlično raspoložen te je odveo HSV do treće uzastopne pobjede, a radovati se mogao i Denis Špoljarić jer su Lisice lako svladale Minden. Bodove na gostovanjima osvojili su Flensburg i Minden.

Rukometaši Kiela nastavili su svoj pobjednički niz. Nakon šest odigranih utakmica u novoj sezoni Bundeslige na kontu imaju usto toliko pobjeda te s 12 bodova drže čelnu poziciju na tablici. U srijedu su se za bodove morali žestoko pomučiti, a do njih su stigli s minimalnom 26:26 pobjedom nad Wetzlarom Ivana Balića.

Gosti su bili sjajni u prvom poluvremenu i u 28. minuti vodili s golemih 14:9. Napad Zebri u potpunosti je zakazao, a prije odlaska na odmor uspio je barem umanjiti štetu dolaskom na 11:14. U drugom dijelu se gotovo pet minuta čekalo na prvi pogodak, a onda je Kiel ekspresno stigao do izjednačenja na 15:15. Domaćini su posve preuzeli konce igre u svoje ruke, pobjegli Wetzlaru na 19:15, no situacija se u završnici ponovno zakomplicirala.

Kod 25:22 za Kiel gosti su napravili seriju od tri pogotka i 23 sekunde prije kraja izjednačili rezultat. Zebrama je ostao još samo jedan napad za pobjedu, a na njihovu sreću u pogodak ga je pretvorio Filip Jicha pet sekundi prije završne sirene. Čeh je s osam golova bio prvi strijelac Kiela, dok je sedam zabio Marko Vujin. Osam golova za Wetzlar zabio je Kent Robin Tönnesen, a Ivano Balić se u strijelce upisao jednom.

Nakon dva uvodna poraza, HSV je zaredao s pobjedama. Do treće uzastopne stigao je u srijedu na svom terenu protiv Gummersbacha rezultatom 34:29. Utakmica je bila izjednačenija nego to sugerira konačni rezultat, a gosti su držali prednost u velikom dijelu prvog poluvremena. Na poluvremenu su imali 16:15, a u nastavku su se držali sve do 54. minute. Tada su imali zaostatak od jednog pogotka (28:27), no u preostalom su vremenu uspjeli postići tek dva pogotka što je HSV iskoristio za bijeg na velikih pet pogodaka viška.

U redovima HSV-a ponovno je briljirao Domagoj Duvnjak i treću utakmicu zaredom postigao sedam pogodaka. Blaženko Lacković se u strijelce upisao dvaput, a Davor Dominiković jednom. Sjajan je bio i Kentin Mahe, koji je svom bivšem klubu zabio sedam pogodaka, dok je najbolji kod Gummersbacha bio Raul Santos sa šest golova.

Berlinske su Lisice upisale svoju petu ovosezonsku pobjedu kod kuće protiv Mindena rezultatom 32:25. U utakmici lišenoj neizvjesnosti Berlinčani su na poluvremenu imali vodstvo 15:12, a onda u posljednjih dvadesetak minuta ubacili u brzinu više i odjurili do uvjerljive pobjede. Njihova najveća prednost bila je 31:22 u 58. minuti. Najbolji strijelci Füchsea bili su Marcus Richwien i Konstantin Igropulo sa šest pogodaka, dok je goste predvodio Christoph Steinert s osam pogodaka. Denis Špoljarić zabio je jedan gol za berlinski sastav i zaradio jedno isključenje na dvije minute.

Bez ozlijeđenog Drage Vukovića Lübbecke je u svojoj dvorani ugostio Flensburg i doživio poraz rezultatom 29:25. Domaćini su u ranoj utakmice fazi imali vodstvo 7:3, na poluvremenu 16:13, no taj nivo igre nisu uspjeli prenijeti u drugo poluvrijeme. Flensburg je u samo pet minuta stigao do izjednačenja, a onda u posljednjih 15 minuta preuzeo kontrolu i mirno stigao do pobjede. U redovima pobjednika istaknuli su se Holger Glandorf sa šest te Thomas Mogensen i Anders Eggert s pet pogodaka, dok je kod domaćih najbolji bio Dennis Wilke sa šest golova. Nikola Blažičko branio je za Lübbecke i skupio devet obrana.

Uzbudljivu utakmicu s dosta preokreta odigrali su Lemgo i Göppingen, a na kraju se se radovali gosti. U 29. minuti Göppingen je vodio 21:14, no u nastavku se situacija zakomplicirala. Lemgo se brzo vratio u igru pa u 46. minuti poveo 28:26. Do kraja se vodila vrlo izjednačena bitka, a odluka o pobjedniku pala je u posljednje dvije minute. Kod rezultata 32:32 gostujuća je obrana dobro reagirala, a na drugoj su strani Christian Schöne i Felix Lobedank pogađali mrežu Lemga. Junak Göppingena bio je i Momir Rnić, strijelac 11 pogodaka, dok je domaćine s devet predvodio Rolf Hermann.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124

• dalmoš19.09.2013. u 12:51
    nakon što su se doma izvukli protiv Gummersbacha (31-30) evo sad se u zadnji sekundama provukli i protiv Wetzlara.. imam osjećaj da će ih u narednih nekoliko kola netko kvalitetno razvalit...