U derbiju kola bez pogodaka, Cibalia poražena u Sesvetama

Branimir Korać • ponedjeljak, 23.09.2013.

Sedmo kolo Druge HNL donijelo je u Kostreni derbi između Pomorca i Zagreba, no najzanimljiviji susret kola nije ispunio očekivanja. U ostalim susretima uspješni su bili domaćini koji su upisali pet pobjeda...

Derbi šestog kola Druge HNL igran je u Kostreni gdje su se susreli Pomorac i Zagreb, no gledatelji su na kraju razočarani napustili stadion nakon susreta koji je završio bez pogodaka.

Ne samo da nije bilo pogodaka, nije bilo niti velikih prilika i momčadi su podijelile po bod s čime su na kraju obje strane bile zadovoljne. U utakmici u kojoj su obje momčadi više razmišljale kako sačuvati vlastitu mrežu, Pomorac je bio za nijansu opasniji, ali nije to konkretizirao pogocima.

Nogometaši Sesveta nanijeli su Cibaliji drugi prvenstveni poraz svladavši je na svom stadionu s 2:0. Držali su Vinkovčani remi u svojim rukama sve do posljednjih 15 minuta kada su Sesvećani došli do oba pogotka.

Prvo je iz kaznenog udarca pogodio Josip Ćorić, a zatim je mladi napadač Marko Kolar postavio konačnih 2:0. Kolar je, inače, u igru ušao u 22. minuti zamijenivši ozlijeđenog Krunu Lovreka.

Nogometaši Lučkog su na svom stadionu stigli do prve domaće ovosezonske pobjede svladavši Dugopolje s 2:0. Dugopolje je još jednom razočaralo i nije stiglo do bodova.

Gosti su vrlo dobro krenuli i već u drugoj minuti pogodili vratnicu iz slobodnog udarca, međutim nakon toga Lučko preuzima kontrolu nad igrom i do odlaska na odmor s dva gola Terzića dolazi do konačnih 2:0.

Do tri boda stigla je i Gorica koja nje na svom stadionu bila bolja s 2:0 od posljednjeplasirane Zeline. Zelina je tako ostala na dnu ljestvice sa samo jednim postignutim golom u sedam odigranih kola i uz dva ubilježena boda.

Junak Goričana bio je Antolek koji je postigao oba gola, a osim toga bio je i najbolji pojedinac utakmice konstantno prijetivši gostujućem vrataru Krklecu.

Inter je uz dosta problema stigao do pobjede protiv dobre momčadi Rudeša 3:2. Gosti nisu bili podređen protivnik, imali su dosta prilika, ali Inter je ipak slavio.

Nakon sat vremena igre domaćin je imao vodstvo 2:0 zahvaljujući golovima Nestorovskog i Boseca da bi u 64. minuti nadu gostima vratio Konopek. Uslijedili su tada pokušaji gostiju za izjednačenjem, ali do novog gola ipak su stigli domaćini i to u 82. minuti preko Zorana Milutinovića. U finišu susreta Rudeš je uspio tek smanjiti na konačnih 3:2 preko Lovre Šćrbeca.

Segesta je još jednom izgubila bodove u posljednjih deset minuta. Ovaj put je prednost ispustila u Solinu gdje je poražena 3:2.

Solinjani su rano poveli, već u 11. minuti Tino Lagatior je poslao loptu u mrežu Mrmića, ali Segesta preko Nikole Ellera i Marka Markovića ipak do 75. minute radi preokret. Onda slijede kobne posljednje minute, prvu u 81. minuti Ante Vukušić poravnava na 2:2, a zatim u 92. minuti pobjedu domaćinu donosi Lagator.