Mladost uz dosta muke do pobjede u prvom susretu kvalifikacija Eurolige

Branimir Korać • srijeda, 25.09.2013.

Vaterpolisti Mladosti započeli su s nastupom na kvalifikacijskom turniru Eurolige koji se održava u Napulju, a u prvom susretu igrali su protiv Marseillea. Nakon velike borbe Žapci su ipak slavili s tijesnih 11:10...

Novi sustav natjecanja u vaterpolskoj Euroligi zagrebačkoj Mladosti donio je premijerne nastupe u novoj sezoni već u rujnu. Na kvalifikacijskom turniru u Napulju sudjeluju uz Mladost i vaterpolisti Marseillea, Schuurmana iz Nizozemske, ruskog Sinteza, domaće Aquachiarete La Valette s Malte.

Kako iz skupine u drugu fazu natjecanja prolazi čak pet ekipa, a računajući da je Valetta daleko najslabija momčad turnira, ovo možemo smatrati tek zagrijavanjem za ono pravo.

Mladost je krenula protiv Marseillea i to tijesnom pobjedom 11:10 u susretu u kojem je jednako tako do pobjede mogla i francuska momčad.

Francuzi su bolje otvorili utakmicu i imali su prednost do završnice treće četvrtine kada se Mladost vraća i polako preuzima stvari u svoje ruke. Na kraju je izborila tijesnu pobjedu uz po četiri gola Luke Lončara i Marka Martinića dok je na drugoj strani isto toliko pogodaka postigao Miroslav Randic.

U preostala dva susreta nije bilo previše neizvjesnosti. Domaća Aquachiara je s 18:14 bila bolja od Schuurmana dok je Sintez Kazan pregazio La Valettu s 29:5 uz već na poluvremenu nevjerojatnih 19:2.

U četvrtak su pred Mladostašima dva susreta, prvo će od 11 sati igrati protiv Sintez Kazana, a zatim od 17:30 protiv Aquachiare.