Regionalna liga (M), 4. kolo, 28.09.2013, 19:00 h
Nexe Našice 22:29 Vojvodina
Vojvodina

Vojvodina sjajnom igrom došla do punog plijena u Osijeku

Iz Osijeka:Mario Katušić • subota, 28.09.2013.

Susret 4. kola SEHA lige u Osijeku su odigrali Nexe i Vojvodina. Domaćini su bili favoriti, posebno nakon dvije uzastopne pobjede, dok su došli poraženi u posljednja dva susreta, no na kraju je došlo do iznenađenja i uvjerljive pobjede srpske momčadi...

Nexe - Vojvodina 22:29 (9:14)

Dvorana Gradski Vrt Osijek
Gledatelja: 750

Nexe: P. Lelić (7 obrana), Bureš, Eter, Lelić 2(2), Mrđenović 2, Tomas, Kružić, Jurjević 1, Sokolić 1, Pivac (3 obrane), Božić-Pavletić 1(1), Sakić 1, Vegar 6, Janković, Tomić, Ivić 7

Vojvodina: Arsenić, Radišić 1, Popov, Elezović 4, Barišić, Veselinov, Mirković 2, Pušica 8, Pilipović 1, Todorović, Nikolić 3, Marjanac 4, Šiška, Stanković 6, Kocić (19 obrana), Ćurković 1

Isključenja: Nexe 4 min, Vojvodina 6 min

Utakmicu su bolje otvorili gosti te je dva pogotka za vodstvo 0:2 postigao Zoran Nikolić, no Nexe brzo izjednačuje pogotcima Šime Ivića i Marina Vegara između kojih je i Perica Lelić upisao dvije obrane. Nakon toga se igralo gol za gol da bi nakon deset minuta rezultat na semaforu bio 5:5. U sljedećih pet minuta svaka ekipa je postigla po jedan pogodak, pa je na polovici prvog poluvremena rezultat bio 6:6, a posebno se iskazao vratar Vojvodine Miroslav Kocić koji je obranio dva sedmerca te nekoliko udaraca Nexea iz igre.

Vojvodina u vodstvo od dva razlike ponovno dolazi u 19. minuti, kada za 6:8 zabija Milan Pušica, a minutu kasnije podižu i na tri, kada je strijelac bio Strahinja Stanković. U 22. minuti Vojvodina je pogotkom Pušice povela 6:10, dok je Nexe tada bio u situaciji da nisu postigli pogodak 14 minuta, prije svega zahvaljujući fantastičnom Kociću na golu Vojvodine. Nexe je pogodak napokon postigao u 25. minuti kada je Marin Sakić poentirao za 7:10, no Novosađani ponovno dolaze na prednost od četiri pogotka u 27. minuti, a minutu kasnije pogotkom Uroša Elezovića ta je prednost porasla i na pet pogodaka. Gosti su tu prednost zadržali i do poluvremena na koje su otišli sa prednošću 14:9.

Drugo poluvrijeme je krenulo jednako no onda Nexe u jednoj minuti postiže tri pogotka, od toga dva iz kontre, i u 35. minuti rezultat je 12:14. Nakon toga gosti zovu minutu predaha, koja im se isplatila jer u 38. minuti vračaju svoju prednost na četiri pogotka razlike, 12:16. Pogotkom Elezovića u 42. minuti gosti svoju prednost vraćaju na pet pogodaka razlike, a u 45. minuti za, do tada, najveću prednost 14:20 zabija Saša Marjanac. Nakon toga Nexe golovima Ivića i Vegara smanjuje no 16:20, no raspucani Marjanac već i idućem napadu vrača na pet pogodaka prednosti, a nakon njega i Stanković na šest.

U 49. minuti pogotkom Nikolića prednost Vojvodine raste na 17:24, a probleme Nexeu je stvarao i dalje fantastični Kocić na vratima prvaka Srbije. Tračak nade za domaće u 43. minuti, kada nakon pogodaka Vegara i Luke Sokolića rezultat na semaforu glasi 19:24, no Pušica svojim šestim pogotkom već u idućem napadu vraća prednost na šest pogodaka. Pet minuta prije kraja rezultat je bio 21:26 nakon gola Šime Ivića, njegovog sedmog na utakmici. No, u momčadi iz Našice nije bilo snage za čudesni preokret te je, nakon još nekoliko pogodaka, susret završio rezultat 22:29 i velikom pobjedom gostiju iz Novog Sada.

Najbolji pojedinac susreta bio je sigurno vratar Vojvodine Miroslav Kocić koji je upisao 19 obrana (46.3%), a u realizatorskom dijelu najbolji su bili Miljan Pušica sa osam te Strahinja Stanković sa šest pogodaka. U redovima domaće ekipe Šime Ivić je postigao sedam, a Marin Vegar šest pogodaka, no za tih 13 golova potrošili su 30 lopti. Svoj dan nisu imali ni vratari Perica Lelić i Josip Pivac koji su upisali deset obrana, što nije loš rezultat, ali daleko od toga da bi se pariralo fantastičnom Kociću sa druge strane.

Nexe razloga ovog poraza može tražiti u nedostatku Igora Vujića koji se prethodnu noć razbolio, kao i u lošem protoku lopte, koji je možda bio uvjetovan obranom 3-2-1 kojom su ih gosti iznenadili. Domaćini su samo jedan pogodak postigli sa krila i tu bi, uz možda na trenutke mekanu igru u obrani, mogao ležati razlog ovog poraza. Nexeu sada slijedi niz od tri teška gostovanja, kao i europski susret te se brzo moraju oporaviti i pripremiti za te susrete.