Regionalna liga (M), 5. kolo, 05.10.2013, 17:45 h
Metalurg Skoplje 24:24 Nexe Našice
Nexe Našice

Našičani nakon slabog starta ipak u završnici uzeli bod u Skoplju

Ivana Strahija, Mario Katušić • subota, 05.10.2013.

U Skopju se svoj susret unutar SEHA rukometne lige odigrali našički Nexe i Metalurg hrvatskog trenera Line Červara. Iako su Makedonci otvorili utakmicu vodstvom od osam pogodaka razlike, hrvatski viceprvak se uspio vratiti, čak i povesti, no na kraju utakmica je završila neodlučenim rezultatom 24:24...

Metalurg - Nexe 24:24

Metalurg: Ojlevski 1, Dimovski, Vugrinec 4, Georgievski, Manaskov, Markoski, Mojsoski 2, Mitrevski, Mojsovski 5, Atman 6(1), Topić, Kedžo 4, Talevski, Mijatović (10 obrana), Mandić

Nexe: P. Lelić (11 obrana), Bureš, Eter 1, F. Lelić 3 (1), Mrđenović, Kružić 3, Jurjević, Sokolić, Pivac, Vujić 9, Božić-Pavletić 1, Sakić 4, Vegar 1, Tomić 1, Ivić 1

Isključenja: Metalurg 6 min, Nexe 2 min

Nevjerojatno ali istinito, Našičani su i opet uspjeli nadmudriti Linu Červara i čini se da je sasvim svejedno tko je na klupi Nexea, jer taj sastav ima ključ kojeg PSG par dana ranije nije imao. "Zapaprili" su tako hrvatski viceprvaci i opet Metalurgu, kojem su prošle sezone u trećem kolu Regionalne lige, nanijeli poraz u Skoplju i time prekinuli niz Metalurga od 585 dana bez poraza u dvorani Avtokomanda.

Susret otpočinje uvjerljivim vodstvom Červarovih Makedonaca, koji su do isteka desete minute uspjeli stići do 9:1. Tada se gosti iz Našica polako bude, prvo smanjuju na 14:8, do kraja poluvremena su na svega tri razlike, a u drugom dijelu izjednačuju te potom kod 16:17 u 41. minuti prelaze u vodstvo.

Šok i nevjerica u domaćim redovima potrajala je jedno vrijeme, te se tek u posljednjih pet minuta Metalurg vraća u igru. U 57. minuti domaći imaju 24:21, navijači su već počeli slaviti pobjedu, no Našičani vežu tri sjajna gola Vujića, Sakića i Božića-Pavletića za veliki bod u Skoplju.

Našičani nakon tog uspjeha ostaju u Makedoniji, u utorak igraju protiv Vardara, dok Metalurg pauzu u Ligi prvaka koristi za dvoboj protiv Partizana u srijedu.