Domagoj Bošnjak presudio šokantnu završnicu

Iz Širokog Brijega:Ivana Karačić • nedjelja, 13.10.2013.

Široki je pobijedio Olimpiju 60:58 u pravoj košarkaškoj drami odigranoj pred 3.000 gledatelja na Pecari. Igrao je Široki dobro, imao pod nadzorom i igru i rezultat najveći dio utakmice i veliku prednost 32:58. No, popustila je koncentracija na kraju i Ljubljančani su stigli do izjednačenja 58:58 nepune četiri sekunda prije kraja. No, mladi Domagoj Bošnjak uspio je uz zvuk sirene pogoditi koš i donijeti neopisivo slavlje Širokobriježanima.

Široki Primorka - Union Olimpija 60:58 (18:14, 36:27, 52:43)

ABA liga, 3. kolo.

Široki Brijeg, dvorana Pecara, 3.000 gledatelja.

ŠIROKI PRIMORKA: Katić 6 (6 asistencija), Mikulić, Ćorić, Petrović 6 (5 skokova), Bilinovac 6, Kaštropil 2 (9 skokova), Coles 2, Bošnjak 5, Jones 2, Barać 22 (10 skokova), Buva 9 (6 skokova), Rikić . Trener: Damir Vujanović

UNION OLIMPIJA: Rupnik, Marinelli (6 asistencija), Joksimović 6, Brodnik, Salin 14, Gailius 13, Bubnić 4, Omić 7 (7 skokova), Augustus 5, Drobnjak 4, Stephenson 5 (6 skokova). Trener: Aleš Pipam

Skokovi: 38-37

Asistencije: 13-17

Osvojene lopte: 8-5

Izgubljene lopte: 11-14

Osobne pogreške: 23-23

Na Pecari je opet viđena odlična košarka, velika borba na parketu i prava drama na kraju. Razvoj same utakmice u kojoj je Široki od prve minute bio bolji, djelovao zrelije, sigurnije i imao rezultatsku prednost, nije nagovještavao takav dramatični rasplet. U prvoj četvrtini Široki je vodio, ali nije uspijevao ostvariti veću prednost. Na isteku četvrtine bilo je 15:14. I onda je Toni Katić daleko iz svoje polovice terena bacio loptu prema košu i pogodio tricu za urnebes na tribinama i 18:14.

Bolja igra Širokog u nastavku igre donijela je mirnoću domaćoj momčadi, no Franko Kaštropil nije bio napadački raspoložen, promašio je nekoliko zicera i četiri slobodna bacanja. No, zato su se razigrali Josip Bilinovac i posebno Boris Barać, za kojega gosti nisu imali rješenja. Još u prvome poluvremenu Barać je upisao 18 poena i šest skokova i najzaslužniji je što je Široki otišao na odmor s prednošću 36:27.

Nošeni bučnim navijanjem s tribina domaći košarkaši i u nastavku su krenuli dobro, pa su u jednome trenutku imali i 14 poena prednosti. Rezultat je bio 52:38. Činilo se u tim trenucima da će domaćin lako privesti utakmicu kraju. No, Sašu Salin dobrim šutom držao je goste u igri. U zadnjih deset minuta Široki je ušao s prednošću 52:43. I onda je došlo do popuštanja u obrani, ali i pada koncentracije u napadu. Uz Salina se razigrao i Deividas Gailius i gosti su počeli smanjivati prednost.

U 32. minuti igru je zbog petog prekršaja napustio Robert Rikić, pa su gosti iskoristili iskustvo pod košem i minutu i pol prije kraja zaprijetili izjednačenjem. Stigli su do 58:56. Brzopleto su u tim trenucima reagirali i jedni i drugi, pa je Katić 13 sekunda do kraja zaustavljen prekršajem. Zadrhtala mu je ruka. Promašio je oba slobodna bacanja. Ali je u napadu skočio Ivan Buva. I on je zadržan prekršajem. No, i on je promašio oba bacanja i Nebojša Joksimović je iz brze kontre donio izjednačenje 58:58.

Semafor je pokazivao tri sekunde i sedam desetinki do kraja. Minutu odmora zatražio je Damir Vujanović, pripremio akciju za najmlađeg igrača na parketu Domagoja Bošnjaka. Hrvatski juniorski reprezentativac, primio je loptu u reketu, izigrao svog čuvara i hladnokrvno pogodio uz zvuk sirene za 60:58 pobjedu Širokog i veliko slavlje suigrača ali i 3.000 vjernih navijača. Nakon C. Zvezde na Pecari je pala i Olimpija. Široki opet slavi svoje košarkaške junake.