Igokea slavila uvjerljivu gostujuću pobjedu protiv Mega Vizure

Kristijan Musa • nedjelja, 13.10.2013.

Nakon poraza od Partizana i Crvene Zvezde, Igokea je upisala prvu pobjedu u ovoj sezoni ABA lige. Prije par dana su se rješili Frasera i Maysa, koji se nisu uklopili u stroj Dragana Bajića te se bar nakon ove utakmice čini, da su uradili dobar potez. Igokea je, naime, svladala novaka u regionalnoj ligi, Mega Vizuru u dvorani Smederevo, ne dopustivši im da i ono okuse slast pobjede u ovom natjecanju.

Mega Vizura je pred 1300 gledatelja u svojoj dvorani u Smederevu ugostila Igokeu iz Aleksandrovca, aktualnog bosanskohercegovačkog košarkaškog prvaka. I jedni i drugi su u ovu utakmicu ušli sa dva poraza iz isto toliko utakmica te su i jedni i drugi bili svjesni važnosti ove utakmice. Igokea je pak napravila nekoliko preinaka u svome rosteru prije ovog kola, potjeravši Michaela Frasera i Keddrica Maysa, a angažiravši Nemanju Gordića, koji je već u ovoj utakmici dobio svoje prve minute za novi klub.

U prvome poluvremenu vodila se tijesna borba, velikim dijelom prvih 20 minuta su gosti bili u prednosti, da bi se Smederevci stalno uspjeli vratiti. Nakon što su gosti vodili u jednom trenutku više od 15 minuta, poveli su domaći sa 32:31, tu su prednost održavali te ju u jednom trenutku povećali na +5, da bi se na odmor otišlo sa 43:40 za novog člana regionalnog košarkaškog društva. U nastavku slijedi potpuni preokret Aleksandrovčana.

Preuzeli su vodstvo sredinom treće dionice (50:48) i od tada ga nisu ispuštali iz ruku. Nakon toga napravili su seriju od 10:3 te su već tada mogli razmišljati o laganom privođenju utakmice kraju. Momčad Dragana Bajića je od tog trenutka djelovala i više nego sigurno na parketu, nadskakali su protivnike, krali im lopte, pogađali sa svih pozicija te u jednom trenutku imali i +17. Do kraja su domaći uspjeli tek ublažiti poraz na nešto prihvatljivijih 14 poena razlike (91:77) za Igokeu.

Prvake BIH su predvodili Uroš Nikolić i Duško Bunić sa po 13 te Branko Jorović i Boris Bakić sa po 12 postignutih poena. Kod domaćih su najučinkovitiji pojedinci na utakmici bili Vasilije Micić sa 20 poena i četiri asistencije, Nenad Miljenović sa 14 te Nemanja Dangubić sa 13 poena. U narednom kolu Mega Vizura će ugostiti Krku, a Igokea Radničkog iz Kragujevca.