HSV stopostotan, Lacković zaigrao i zabio

Ivana Strahija • petak, 18.10.2013.

U četvrtak se nastavilo s utakmicama četvrtog kola Lige prvaka. Odigrane su sve utakmice u skupini A, osim one Zagrebove, dok je u skupini D razveselio Blaženko Lacković, zaigravši nakon poduljeg izbivanja.

Rhein-Neckar Löwen - St Peterburg 31:17 (14:8)

U Zagrebovoj skupini, njemački Lavovi došli su do prve svoje domaće pobjede, nakon što ih je u prvom kolu nove sezone iznenadio Motor iz Zaporožja. Ovog puta međutim nije bilo problema, a ruski St Peterburg uspio je postići svega 17 golova.

Već na poluvremenu je Rhein Neckar imao +6, a Niklas Landin je u svoju mrežu propustio tek osam ruskih lopti. U drugom je poluvremenu, kad se rezultat popeo na +10, domaći strateg mogao rotirati sastav po volji i odmarati važnije igrače.

Najbolji je u redovima domaćina bio Uwe Gensheimer sa šest pogodaka, dok je trojac Junisebkov-Kovalenko-Kungurov imao po tri gola sa strane St Petersburga.

Motor Zaporožje - Celje Pivovarna Laško 29:32 (14:11)

Motor i Celje su također odradili svoje obaveze u četvrtom kolu, a sjajnu je rolu odradio slovenski sastav koji je nanio Ukrajincima prvi domaći poraz sezone. Celjani su pokazali kako se može nadigrati agresivne "Motoriste", učinivši ono što CO Zagreb nije uspio u prvom kolu Lige prvaka.

Utakmici nije nedostajalo uzbuđenja, a u egalu je bila do 26:26, kad su Slovenci zahvaljujući Gašparu Marguču, Sebastijanu Skubeu i Luki Žvižeju otišli na +3 što Ukrajinci više nisu dostigli.

Vladan Matič, slovenski trener, je nakon utakmice rekao: "Za nas je ova utakmica bila iznimno važna jer će se o prolasku skupine odlučivati između nas, Motora i CO Zagreba. Iako smo bili slabiji u prvom dijelu, u drugom smo mi preuzeli inicijativu i postavili tempo te na kraju slavili."

Ivan Slišković je u pobjedu ugradio jedan pogodak, a jednom je bio isključen.

HSV Hamburg - DROTT Halmstad 39:30 (18:14)

Hamburžani su prema očekivanju svladali švedske debitante, a hrvatski je trolist u redovima HSV-a dodao svoje golove u pobjedu. Domagoj Duvnjak upisao je tri gola, Davor Dominiković jedan, kao i Blaženko Lacković, koji je zaigrao nakon oporavka od ozljede.

S osam bodova na kontu nakon četiri kola HSV je sigurno na najboljem putu prolaska u iduću rundu, no Šveđani se nisu samo tako predali u Hamburgu. Dobrim je dijelom utakmica bila duel dvaju golmana, HSV-ovog Marcusa Cleverlyja (18) te DROTT-ovog Roberta Martina Bladha (13), koji su na vratima odrađivali velik dio posla. No, prevagnuli su precizniji strijelci, a HSV je imao uistinu odličan dvojac Kentina Mahea i Stefana Schrödera, koji su obojica zabili po osam golova.

Ipak, švedski je sastav pokazao izuzetnu volju i nesalomljiv duh te je posebno u drugom poluvremenu zadavao muke HSV-u (21:18), no u zadnjih je 20 minuta gostima ponestalo daha i utakmica je ostala u rukama domaćina.