Teški domaći porazi Žalgirisa i Stelmeta, Olympiakos preokrenuo susret protiv Unicaje

Branimir Korać • petak, 18.10.2013.

S tri susreta koja su odigrana u petak kompletirano je prvo kolo Eurolige. Real i Bayern upisali su vrlo visoke gostujuće pobjede dok je Olympiakos tek preokretom u drugom dijelu svladao Unicaju...

Od tri euroligaška susreta ovog petka dva su bila rezultatski potpuno nezanimljiva. Žalgiris nije bio ravnopravan madridskom Realu dok Stelmet nije imao šanse protiv Bayerna. Zanimljivo, uvjerljive poraze doživjeli su domaćini, a jedini susret koji je donio neizvjesnost završio je porazom gosta.

U njemu je Olympiakos na svom parketu uspio upisati pobjedu protiv Unicaje 69:61. Momčad iz Malage je dugo držala Olympiakos u šahu, ali kraj treće i početak četvrte četvrtine su bili kobni.

Unicaja je imala 45:35, potpuno je neutralizirala napad Olympiakosa i činila se izglednijim pobjednikom, ali domaćin onda radi seriju 25:4, preuzima vodstvo i do kraj susreta kontrolira situaciju na parketu.

Brent Petway i Vasilis Spanoulis ubacili su po 13 poena s tim da je Spanoulis dodao i pet asistencija. U Unicajinom sastavu po 12 poena su ubacili Zoran Dragić i Fran Vazquez koji je uhvatio i deset skokova.

U dvoboju euroligaških debitanata Bayern je u Poljskoj lakoćom svladao domaći Stelmet s 94:73. Raznovrsna napadačka igra Bayerna bila je previše za očito vrlo nervoznog domaćina koji je izgorio u debiju.

Bavarci su apsolutno dominirali susretom i već do poluvremena zaključili priču. Na odmoru je bilo 48:28, a kada domaćin nije uspio uhvatiti priključak početkom drugog dijela, bilo je jasno kako će susret završiti.

Chevon Troutman je bio nezadrživ s 19 poena (9/10), Nihad Đedović je dodao 17 (6/12) i pet skokova, a John Bryant 13 poena (4/6) i devet skokova. Kod domaćina na 11 poena su se zaustavili Erving Walker (3/6) i Przemyslaw Zamojski (4/10).

Žalgiris je pred krcatom Žalgirio Arenom upisao uvjerljiv poraz protiv Reala 83:63. S čak 27 izgubljenih lopti od čega 18 u prvom poluvremenu, Žalgiris nije mogao bolje proći.

Real se odvojio u drugoj četvrtini i već do posljednjih deset minuta bio na plus 20 te je trebao tek završiti posao. Osjetno slabiji domaćin nego što je to bio prošle sezone kratko je pružao otpor i Real je znao kazniti brojne pogreške.

Nikola Mirotić je ubacio 18 poena uz šut 5/6 i pet uhvaćenih skokova dok je Sergio Llull dodao 17 poena (7/12). Dontaye Draper je za deset minuta promašio tricu te upisao skok, asistenciju i ukradenu loptu. Kod Žalgirisa Paulius Jankunas je utakmicu završio na 15 poena (6/12) i osam skokova, a Šarunas Jasikevičius je dodao 13 poena (4/8).