Cibonin niz europskih poraza u Češkoj produžen na 25

Bernard Jurišić • srijeda, 23.10.2013.

Košarkaši Cibone ni u 25. uzastopnom pokušaju nisu uspjeli zabilježiti pobjedu u europskim kupovima. Na gostovanju u Češkoj CEZ Nymburk pobijedio je momčad Nevena Spahije...

Cibona je u Češku otišla po prekid gotovo nevjerojatnog niza europskih poraza koji traje već četvrtu sezonu. A umjesto "resetiranja", niz je produžen na okruglih 25 poraza.

Spahijina momčad dobro je otvorila utakmicu i držala prednost tijekom prve četvrtine. Još pet minuta u drugoj četvrtini Cibona je čuvala minimalan suficit (27:29), ali tada Nymburk serijom od 9:0 preuzima prednost i na odmor odlazi s 41:35.

Treća četvrtina pripada Ciboni, koja je u posljednji period igre unijela minimalnu prednost (58:59). Četiri minute prije kraja utakmice rezultat je bio 71:70, nakon čega Nymburk s pet poena u nizu "prelama utakmicu" i odlazi do konačnih 84:76.

U Ciboni su najbolji bili Amerikanci DJ Strawberry s 18 poena i osam skokova i Jerel Blassingame sa 16 poena i 11 asistencija. 16 poena zabio je i Žižić, Šarić je dodao 13, uz sedam skokova. Pobjedničku momčad predvodili su Rašid Mahalbašić s 25 poena i šest skokova, Radoslav Rančik je dodao 20.

Novu prigodu za prekid niza poraza Cibona će imati u narednom kolu kad u svojoj dvorani dočekuje njemačke Artland Dragonse.