Regionalna liga (M), 7. kolo, 24.10.2013, 17:00 h
Partizan 25:30 Nexe Našice
Nexe Našice

Sjajnim drugim dijelom Nexe preokrenuo i pobijedio Partizan

Mario Katušić • petak, 25.10.2013.

Nakon ponešto uspavanog prvog dijela, rukometaši Nexea su se probudili u drugom te preokrenuli i zasluženo pobijedili beogradski Partizan te došli do svoje prve gostujuće pobjede u ovosezonskom natjecanju SEHA lige.

Partizan - Nexe 25:30 (16:14)

Partizan: Ilić 4, Mil. Radovanović, Mih. Radovanović (13 obrana), Đuričić 2, Mršulja 1, Pižurica, Matičić 7 (2), A. Radovanović, Kostadinović 1, Rašić 1, Marsenić 4, Minić, Potić 4, Ristanović (1 obrana)

Nexe: P. Lelić (3 obrane), Buriš, Eter 1, F. Lelić 8 (3), Mrđenović, Tomas, Jurjević, Sokolić 3, Pivac (3 obrane), Vujić 3, Božić-Pavletić 1, Sakić 1, Vegar 4, Janković, Tomić 3, Ivić 6

Isključenja: Partizan 4 min, Nexe 4 min

Zgusnuti raspored rukometaša Nexea nastavio se danas susretom SEHA lige protiv beogradskog Partizana. Umor i iscrpljenost nakon teških susreta u EHF Cupu vidjeli su se u prvom dijelu utakmice kada Nexe nije djelovao najkoncentriranije te je Partizan nakon osam minuta imao prednost 6:2. No Nexe se uspijeva vratiti, prvo u 15. minuti izjednačiti, a nakon toga i dovesti 9:8, a u tom dijelu susreta se posebno istaknuo Šime Ivić postigavši četiri pogotka.

Igor Vujić je u 19. minuti još više podigao prednost gostiju golom za 9:11, no onda je uslijedila crna rupa Nexea i u idućih šest minuta, Partizan na krilima Vanje Ilića i Viktora Matičića radi seriju 6:0 i dolazi do vodstva 15:11. Nexe se ipak uspio oporaviti, postići tri pogotka te na odmor otiči sa dva pogotka minusa, rezultatom 16:14.

U drugi dio Nexe ponovno ulazi uspavano, a nakon sedam minuta rezultat na semaforu bio je 19:16. I tu je počelo buđenje Našičana. U sljedećih osam minuta preokreću rezultat i dolaze do vodstva 20:23, a posebno raspoložen bio je Franjo Lelić postigavši pet od ukupno sedam pogodaka u toj seriji. Partizan se više nije imao snage vratiti, a do kraja susreta prednost Nexea je narasla i do sedam pogodaka razlike, odnosno 23:30, u 59. minuti. Partizan je ipak do kraja uspio postići dva pogotka, tako da je krajnji rezultat ovog susreta bio 25:30 i velika pobjeda Nexea koji je tako još više učvrstio svoju poziciju i probudio nadu za mjestom u gornjem dijelu ljestvice SEHA lige.

Najbolji u redovima Nexea bili su Franjo Lelić sa osam i Šime Ivić sa šest pogodaka, a vratari se nisu iskazali, skupivši samo šest obrana. Kod Partizana sjajna utakmica Viktora Matičića koji je postigao sedam pogodaka iz isto toliko pokušaja, a vrlo dobar je bio i vratar Radovanović sa 13 obrana.

Za rukometaše Nexea, koji su kao protivnika u 3. kola EHF Cupa izvukli veliki Ademar Leon, nema odmora, jer već za tri dana, u Osijeku igraju protiv crnogorskog Lovćena.