Cibona u uzavreloj atmosferi pobijedila Cedevitu

Iz KC Dražena Petrovića:Filip Han • subota, 26.10.2013.

Cibona je pobijedila Cedevitu u derbiju petog kola ABA lige. U utakmici koja je bila izjednačena sve do posljednje čettvrtine tenzije su bile visoke, izbačena su dva igrača, a Cibonu je na kraju "pogurnuo" Žižić koji je u posljednjoj četvrtini povezao sedam poena i odvojio svoju momčad od protivnika čime je osigurana pobjeda...

Momčadi su energično otvorile utakmicu, a posebno Cibona koju je krasila agresivnost u napadu. Cibosi su stekli prednost od nekoliko koševa koju su zadržavali tijekom prvih desetak minuta, dok se Cedevita s druge strane dosta mučila s realizacijom promašujući lagane šuteve.

S obzirom na to da su suci dozvolili čvrstu igru, tenzije su bile povišene, a sve je kulminiralo Spahijinom tehničkom pogreškom nakon jednog nedosuđenog prekršaja. Na kraju prvog periode igre Cibona je imala prednost od pet poena.

Drugu je četvrtinu bolje otvorila Cedevita te je već nakon minute i pol stigla do izjednačenja. Zubčićevim bacanjima prvi put je stigla u vodstvo od 20:22 s nešto više od šest i pol minuta do kraja prvog poluvremena. Cibonin je ritam u tom periodu jako pao, pa su prve poene u drugom periodu postigli tek sredinom četvrtine.

Budući da su očajno šutirale izvana (Cibona za tricu 2/10 u prvom poluvremenu, Cedevita 0/11), ekipe su se oslonile na unutarnju igru i kontre. Nažalost po goste, u jednoj od njih ponovo se ozlijedio tek oporavljeni Marko Tomas, a po svemu sudeći stradala je Ahilova tetiva.

Do kraja poluvremena Cibona se malo probudila, te je u svlačionicu otišla i s prednošću od dva poena nakon što je u posljednjoj sekundi položio Planinić. Rezultat je iznosio 31:29.

I u trećoj su se četvrtini momčadi oslanjale na unutarnju igru, no i jedna i druga su dozvoljavale skokove u napadu i radile dosta grešaka. Utakmica je bila manje-više u egalu, a stvari su se "zakuhale" s minutom da kraja kada je nakon jedne mrtve lopte počelo naguravanje na terenu zbog kojeg su izbačeni Blassingame i Nurkić.

Nakon što se situacija smirila, činilo se da je Cibona dobila potrebni impuls te se krenula odvajati te stigla do najviših šest poena. Do kraja treće Smith je ipak uspio smanjiti na 51:48 s čime se ušlo u posljednju dionicu.

Razigrana Cibona je izgledala puno bolje početkom zadnjih deset minuta, te je zahvaljujući vezanim poenima Žižića otišla na deset poena razlike koje do kraja više nije ispustila. Cedevita se potpuno raspala, te nije bila u stanju pogoditi bilo što. Do kraja je razlika samo rasla, a konačan rezultat iznosi 66:51.

Pobjednike je predvodio Žižić s 15 poena i sedam skokova, Janning je dodao deset, a Šarić i Planinić imali su po devet. Kod Cedevite prvo ime bio je Nurkić s 14 poena i osam skokova (pet napadačkih), a njegovim je izbacivanjem i Cedevitina igra značajno pala. Drugi strijelac bio je Bilan s devet poena.

• Obrisan korisnik27.10.2013. u 11:06
    nekvalitetna losa utakmica ali ipak rezultatski zanimljiva, vise sam ocekivao obzirom da obje ekipe imaju skupe, navodno dobre trenere. Malo se toga vidjelo plus pricanje i nedisciplina na terenu i to od mladjih igraca.
  • Obrisan korisnik27.10.2013. u 02:01
    drago mi je zbog cibone a jako zao zbog povrede tomasa velika steta za cedevitu izgubila jednog velikog igraca
  • Obrisan korisnik26.10.2013. u 21:16
    Tomas stvarno nema srice, da kojim slucajem nije imo sve te proklete ozljede siguran sam da bi ga danas gledali u nekom euroligasu a ne u Cedeviti. Realno gledajuci covijek ima sve brzinu, atleticnost, sut, igru jedan na jedan i prije svega obranu, STETA
  • Obrisan korisnik26.10.2013. u 21:06
    Šteta za Tomasa nadam se povratku njegovom,bilo bi fakat šteta za našu košarku,neka ode na daleki istok ili prašumu amazone na ayyahuaska ritual,sigurno bi se vratio kao pobjednik
  • Obrisan korisnik26.10.2013. u 20:54
    komedija (igra) sa dozom tragedije (tomas). sve u svemu bezveze!