Union Olimpija i dalje u potrazi za prvom pobjedom, Murić tricom donio pobjedu Krki

Branimir Korać • nedjelja, 27.10.2013.

Niti iz petog pokušaja Union Olimpija se nije "upisala" u novoj sezoni ABA lige. Novi poraz upisan je u Kragujevcu. Druga slovenska momčad je puno uspješnija pa je tako krka stigla i do treće pobjede svladavši Igokeu...

Niti u petom kolu košarkaši Union Olimpije nisu stigli do pobjede u ABA ligi. Jedina momčad s učinkom od nula posto upisala je još jedan uvjerljiv poraz, ovaj put u gostima kod Radničkog u Kragujevcu 81:66.

Pad Ljubljančana krenuo je početkom drugog poluvremena kada je Radnički zaigrao značajno bolju košarku i uspio se odvojiti i pobjeći na 71:52. U nastavku susreta više nije bilo nikakve dvojbe i domaćin je glatko slavio.

Savo Lešić je odradio veliki posao s 26 poena (11/13) dok je Mouphthaou Yarou dodao 11 poena (4/8) i devet skokova. Kod poraženih Dragiša Drobnjak je ubacio 14 poena (5/9), Nebojša Joksimovič 12 (3/6), a Alen Omić 11 (5/9) uz pet skokova. Jakov Vladović je za 21 minutu ubacio tri poena (0/3 za dva, 1/4 za tri) uz osam asistencija, Dražen Bubnić za devet minuta je dodao pet poena (1/2 za dva, 1/1 za tri), a Paolo Marinelli je ostao bez ikakvog učinka za tri minute.

Krka je protiv Igokee na početku posljednje četvrtine imala plus 13, međutim u potpunosti je zakomplicirala utakmicu i na kraju spašavala pobjedu. U tome je i uspjela te je slavila 69:66.

Mogu gosti biti nezadovoljni, uspjeli su se vratiti iz minusa i povesti 66:65, međutim nakon toga je tricu ubacio Edo Murić, na drugoj strani istom mjerom nije uzvratio Siniša Štemberger i krka je odnijela pobjedu.

Najbolji kod domaćina bili su Murić s 18 poena (5/10) i pet skokova te Malcolm Armstead s 15 poena (6/12) i šest asistencija. Zvonko Buljan za 15 minuta je ubacio tri poena (0/5 za dva, 1/1 za tri) uz tri skoka. Kod gostiju Nemanja Gordić je upisao 23 poena (8/14) i pet skokova, Branko Jorović 11 poena (3/6), jednako kao i Siniša Štemberger (1/1 za dva, 3/7 za tri) koji je dodao i po četiri skoka i asistencije.