HSV u infarktnoj završnici svladao Füchse, sedam pogodaka Duvnjaka

Igor Šestak • nedjelja, 27.10.2013.

Tijekom vikenda odigrano je osam utakmica 11. kola rukometne Bundeslige, a najviše je pažnje privukao derbi u Berlinu između Füchsea i HSV-a. U napetoj završnici pobjedu su odnijeli gosti rezultatom 33:32. Nastupila su čak četiri hrvatska igrača, a najbolji je bio Domagoj Duvnjak sa sedam pogodaka. Nove su pobjede upisali Kiel, Löwen i Flensburg, dok je Balićev Wetzlar izborio remi na gostovanju kod Mindena.

Derbi 11. kola odigrali su u nedjelju u Berlinu Füchse i HSV, a iz utakmice pune preokreta kao pobjednici su izašli gosti iz Hamburga. U najvećem dijelu prvog poluvremena vodila se sasvim izjednačena borba. Igralo se gol za gol, a onda su u završnici prvog dijela domaćini uspjeli pobjeći na tri pogotka prednosti (19:16). HSV se za samo nekoliko minuta nastavka vratio u egal pa brzo i poveo, a momčadi su se nastavile izmjenjivati u vodstvu sve do 52. minuti kad je Füchse došao do prednosti 29:27.

Uslijedila je serija od tri uzastopna pogotka Hamburžana, a nakon privremenog izjednačenja na 30:30 Pfahl i Jansen odveli su goste na plus dva. Drami niti tu nije bio kraj jer je Horak s dva uzastopna pogotka za Lisice izjednačio rezultat. Posljednji napad imali su gosti, a put do pogotka olakšan im je isključenjem Denisa Špoljarića četiri sekunde prije kraja. Brzu akciju gostiju prekršajem za sedmerac prekinuo je Igropulo, a Lindberg dobio priliku u posljednjoj sekundi donijeti pobjedu HSV-u. S linije sedam metara uspio je svladati Stochla i osigurati HSV-u važnu pobjedu rezultatom 33:32.

Bila je to osma uzastopna prvenstvena pobjeda HSV-a, nakon slabog ulaska u sezonu s dva poraza, a najveće zasluge svakako idu Hansu Lindbergu koji je berlinski derbi okončao s čak 12 postignutih golova (iz igre 6/8, sedmerci 6/7). Odličan je bio i Domagoj Duvnjak sa 7/10 iz igre, Blaženko Lacković postigao je jedan pogodak iz svog jedinog pokušaja, dok se Davor Dominiković nije uspio upisati u strijelce. Zaradio je dva isključenja na dvije minute, baš kao i Denis Špoljarić u redovima Füchsea. Prvi strijelac berlinskog kluba bio je Fredrik Petersen s osam pogodaka.

Kiel je i nakon 11. kola vodeća momčad na tablici Bundeslige, a do svoje desete ovosezonske pobjede stigao je na gostovanju kod Göppingena rezultatom 35:31. Na kraju prvog poluvremena Zebre su imale tri pogotka prednosti (18:15), a ključni su korak prema pobjedi napravile sredinom nastavka kad su svojim domaćinima pobjegle na 26:21. Göppingen se nije uspio vratiti i poražen je sedmi put ove sezone. Momčad Alfreda Gislasona do pobjede su predvodili Filip Jicha i Niclas Ekberg, svaki s osam postignutih golova.

Izrazito uvjerljivo do svoje sedme ovosezonske pobjede stigao je Rhein-Neckar Löwen. U svojoj je dvorani u Mannheimu nadigrao Emsdetten s čak 39:24. Pitanje pobjednika ove utakmice riješeno je već u završnici prvog poluvremena kad su Lavovi svoje suparnike ostavili na minus šest (18:12). U nastavku je prednost domaćina samo rasla i zaustavila se na golemih 15 pogodaka. Prvo ime Rhein-Neckar Löwena bio je Bjarte Myrhol s osam golova, dok je Isaias Guardiola upisao šest.

Do pobjede je u subotu stigao i Flensburg, dosta teško na gostovanju kod Bergischera. Vodili su igrači Flensburga najveći dio utakmice, ali uglavnom s dva ili tri pogotka. Otpor žilavih domaćina nisu uspjeli slomiti sve do posljednjih deset minuta utakmice, kad su se napokon odvojili na četiri pogotka prednosti i mirno priveli utakmicu kraju. Igrač utakmice bio je Steffen Weinhold koji je vodio Flensburg do pobjede s čak osam golova. Lasse Svan Hansen zabio je sedam, kao i domaći igrač Alexander Oelze.

Wetzlar Ivana Balića uspio je treće kolo zaredom izbjeći poraz, ali do punog plijena nije stigao. Na gostovanju kod Mindena remizirao je 24:24 uz jedan pogodak i jedno isključenje na dvije minute hrvatskog playmakera. Bodove su podijelili Balingen i Gummersbach (25:25), dok je Melsungen na gostovanju kod Eisenacha slavio rezultatom 31:27. Posljednju utakmicu 11. kola odigrali su Hannover i Lemgo, a domaćini su slavili s uvjerljivih 33:26.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310