Regionalna liga (M), 8. kolo, 27.10.2013, 19:00 h
Nexe Našice 26:26 Lovćen Cetinje
Lovćen Cetinje

Nexeu kasno paljenje donijelo remi u Gradskom vrtu

Ivana Strahija • nedjelja, 27.10.2013.

Dva bivša kluba Kasima Kamenice susrela su se u Gradskom vrtu u Osijeku, a bodovi su nakon 60 minuta podijeljeni. Domaći je sastav prekasno počeo igrati dobro te nije uspio okrenuti rezultat...

Nexe - Lovćen 26:26 (9:15)

Nexe: P. Lelić 7 obrana, Janković 0 obrana, Pivac 2 obrane, Bureš, Eter, F. Lelić 3, Vešligaj, Tomas, Jurjević 5, Sokolić, Sokolić 9(2), Božić-Pavletić, Sakić, Vegar 1, Tomić 4, Ivić 4

Lovćen: Abramović 9 obrana, Borilović 0 obrana, Vukičević 3, Popović 4, Radović, Marković 5(2), Peruničić, Drašković 4, Radović 3, Kaluđerović, Ojdanić, Nikolić 3, Čizmović 4, Stanojević, Lasica

SEDMERCI: Nexe 2/3, Lovćen 2/3

ISKLJUČENJA: Nexe 12 minuta, Lovćen 8 minuta

Iako su u Srbiji briljirali s 25:30 protiv Partizana, Našičani nisu uspjeli istu igru pokazati na domaćem parketu u Osijeku, protiv crnogorskog Lovćena. Jedino su vodstvo igrači Nexea imali na 3:2, nakon čega je crnogorski predstavnik u SEHA ligi preuzeo utakmicu u svoje ruke.

Serijom od četiri pogotka, od čega dva krilnog igrača Igora Markovića, Lovćen je otišao na 3:6 i pokazao da je promjena trenera zbilja donijela pozitivni zamah toj momčadi. Našičani kao da su zaboravili igrati, nemaju rješenja za gostujuće strijelce, i na odmor se ide s 9:15.

Katastrofalni rezultat za domaću ekipu, koja je u dosadašnjem tijeku SEHA lige pokazala mnogo više od Crnogoraca, pokušavaju u drugom dijelu popraviti Šime Ivić i Marin Vegar, svaki s po pogotkom, no ostali suigrači nisu raspoloženi, te Lovćen bez problema ostaje u vodstvu.

Kad se to vodstvo pretvorilo u +7 (14:21) u 47. minuti, konačno je u domaćima proradio inat, a lijevi vanjski Igor Vujić konačno počinje zabijati (9/15) te svoju momčad dovodi na svega -3 (20:23) u 52. minuti.

Lovćen odgovara preko Stefana Čizmovića i Danijela Vukičevića, no presudila je sama završnica, u kojoj domaćini rade seriju od četiri gola, dva Tibora Jurjevića, i zaključavaju rezultat na 26:26.