Sjajan učinak Frana Pilepića u novoj pobjedi Bilbaa, Sassari uvjerljiv protiv Chalona

Kristijan Musa • utorak, 29.10.2013.

S osam novih utakmica nastavljen je košarkaški Eurokup. Odigrana su i dva susreta iz Cedevitine skupine B, gdje su uvjerljive domaće pobjede zabilježili Bilbao i Sassari, dok će se Cibonina skupina A u potpunosti odigrati u srijedu. Nakon nepotpunog trećeg kola već imamo četiri momčadi sa stopostotnim učinkom.

Ukrajinski Himik je upisao i svoju treću pobjedu iz isto toliko odigranih utakmica. U okviru trećeg kola su sa 88:75 slavili na gostovanju kod mađarske Albe iz Fehervara. Paul Delaney je sa 24 poena (9/11), sedam skokova i pet asistencija predvodio napad Himika, dok su ga pratili Jamal Shuler sa 18 (8/18), Matt Gatens sa 12 poena (4/9) te bivši košarkaš Zadra Romeo Travis sa 11 poena (5/14), 12 skokova i pet asistencija. Najbolji u redovima domaćih bio je Ramone Moore sa 20 postignutih poena (5/16), dok je Gergely Somogny ubacio 13 poena (5/8) uz sedam skokova.

Uniks iz Kazana je također nastavio niz pobjeda u Eurokupu. Ovoga puta slavili su na gostovanju kod estonskog Kaleva sa 81:72, ponajviše zahvaljujući sjajnoj prvoj dionici gdje su stvorili prednost od 19 poena razlike. Najučinkovitiji u redovima Uniksa u konačnici je bio Andrew Goudelock sa 20 poena (7/13), dok je Ian Vougioukas ubacio 15 poena (6/10). Kod poraženih je Frank Elegar ubacio 19 poena (7/7) uz devet skokova, a Vlad Moldoveanu 18 poena (7/15) uz sedam skokova.

Košarkaši Radničkog iz Kragujevca došli su pak do svoje druge pobjede u Eurokupu svladavši Spartak iz St. Petersburga sa 97:80. ABA ligaše je predvodio Sava Lešić sa 23 poena (8/14) i devet skokova, a odlični su bili i Dušan Mlađan (7/10) te Mouphtau Yarou (9/13) sa po 20 poena, s tim da je centar iz Benina upisao i deset skokova. Ni 24 poena i pet asistencija Stevena Burtta (8/14) nisu mogli spriječiti poraz gostiju.

U Cedevitinoj skupini B su u večernjem terminu odigrane dvije utakmice. Bilbao i Sassari su uvjerljivim domaćim pobjedama ostali na vrhu ljestvice, dok bi im se Cedevita mogla priključiti pobjedom na gostovanju u Oldenburgu. Bilbao je utakmicu protiv belgijskog Charleroija započeo iznimno loše, dok su s nekolicinom serija u nastavku naposljetku zabilježili pobjedu 98:71. Baske je predvodio Axel Hervelle sa 17 poena (8/11) i pet skokova, dok je upečatljivu dionicu od nepunih 20 minuta odigrao Fran Pilepić, koji je ubacio 15 poena (6/11) uz tri asistencije i dvije ukradene lopte. Drugi hrvatski košarkaš u redovima Bilbaa Zoran Vrkić odigrao je 12 minuta te ubacio šest poena (2/5). Charleroi je predvodio tek Devin Green sa 20 poena (9/13).

Talijanski Sassari je pak sa pobjedom od 102:87 protiv Elan Chalona apsolvirao svoju utakmicu trećeg kola. Drake Diener sa 23 poena (9/12) i šest skokova te Caleb Green (8/12, sedam skokova) i Marques Green (7/10, pet asistencija) sa po 21 poenom su predvodili napad Sassarija, dok su se u redovima francuskog predstavnika isticali A. J. Slaughter sa 22 poena (9/15) i Ilian Evtimov sa 17 poena (7/13).

Francuski Gravelines je još jedna od momčadi, koja nakon tri odigrane utakmice ima isto toliko pobjeda. U okviru trećeg kola svladali su belgijsku Dexiju iz Monsa sa 75:52. Domaće su predvodili Juby Johnson sa 19 poena (7/15) i šest skokova te Jonathan Rouselle i Souleyman Diabate sa po 18 poena, Diabate sa sedam asistencija i šest skokova. Kod poraženih se isticao samo Justin Cage sa 16 poena (5/7). Treći francuski predstavnik, Paris Levallois izgubio je pred domaćom publikom protiv njemačkog Ratiopharma iz Ulma (78:68). Ulm je predvodio Philipp Schwethelm sa 12 poena (4/6), dok je Will Clyburn ubacio 11 poena (2/7). Poraz Parižana nije spriječilo ni 22 poena i osam skokova Jawada Williamsa (9/18).

Virtus Roma je pak slavila domaću pobjedu od 85:71 protiv berlinske Albe. Rimljane je predvodio Quinton Hosley sa 20 poena (7/11), pet skokova i četiri asistencije, dok je Jimmy Baron ubacio 16 poena (5/7). Albu su predvodili Vojdan Stojanovski (3/6) te Cliff Hammonds (4/8) sa po 12 postignutih poena.