Cibonin crni niz nastavljen, u blijedoj predstavi Artland bolji u Draženovom domu

Iz Doma Dražena Petrovića:Filip Han • srijeda, 30.10.2013.

Cibonin niz europskih poraza nastavljen je i sada broji 26 utakmica. Novi poraz Vukovi su doživjeli na domaćem terenu od Artland Dragonsa, a ono što brine možda i više od samog poraza jest loša i bezvoljna igra Cibone koja je tek u četvrtoj četvrtini odigrala nekoliko solidnih minuta što ipak nije bilo dovoljno za preokret...

Prilično mlako bilo je otvaranje utakmice. Nijedna se momčad nije previše trudila igrati obranu, a razliku su gosti stvorili zahvaljujući svom dobrom šutu izvana. Cibona s druge strane nije pogađala, te je njena agresivnost bila daleko ispod nivoa na kojem je bila u posljednjim utakmicama. Artland je na kraju prve četvrtine vodio 20:27.

Sljedećih deset minuta nije donijelo nikakve pomake u Ciboninoj igri, dapače, uslijedile su serije promašaja lakih šuteva, te grešaka iz kojih su gosti imali nekoliko laganih kontri. Sa dvije i pol minute do kraja poluvremena Cibona je pokušala razbiti ritam gostiju zonom, no ni ona nije funkcionirala ništa bolje. Gosti su u tom trenutku tricom Hilla stigli do najviših 15 razlike (28:43).

Nešto manje od minute prije kraja prvog dijela Artland je nakon pogrešno izvedene lopte Šarića tricom stigao do 32:51, a momčadi su u svlačionicu otišle s rezultatom 34:51.

Napadačka bezidejnost Cibone i solidno šutiranje Artlanda nakon odmora dovelo je Cibose do najvećeg zaostatka u utakmici sedam i pol minuta prije kraja treće četvrtine, rezultat je iznosio 38:60. Igra Cibone bila je u tim trenucima vrlo blijeda i činilo se da gosti neće imati problema da mirno privedu utakmicu kraju s prednošću od 17 poena na ulasku u zadnju četvrtinu.

Vukovi su ipak mislili drugačije, te su početkom četvrte na terenu izgledali puno bolje nego u prvih 30 minuta. To ih je dovelo do serije od 10:0 za rezultat od 70:77. Goste je u tim trenucima stao i šut, te se činilo kako bi Cibona mogla preokrenuti. Nažalost, u prelomnim trenucima utakmice, s dvije minute do kraja, šuteve su promašili Strawberry, Šarić i Žižić, te je nada u preokret nestala. Konačan rezultat iznosi 77:87, no on ne prikazuje realno razinu Cibonine igre kroz utakmicu i više je rezultat opuštanja gostiju u posljednjih deset minuta.

Kod pobjednika najefikasniji bili su King s 19 poena, Thomas je dao 16, a Hill 12 poena uz osam skokova. Kod Cibone prvi strijelac bio je Šarić s 20 poena, no unatoč tome njegova igra bila je daleko od dobre. Blassingame je dodao 13, no u završnici je bio nevidljiv, a Strawberry je zabio 12 poena.