Splićani na Gripama nanijeli prvi poraz Križevcima

S Gripa:Bernard Jurišić • subota, 02.11.2013.

Košarkaši Splita ubilježili su i drugu gomaću pobjedu u A-1 ligi. Na Gripe je stigla neporažna momčad Križevaca, ali četvorica raspoloženih Žutih bila su dovoljna za pobjedu...

Splićani su nastavili ritam "poraz u gostima, pobjeda kod kuće". Križevci su na Gripe stigli s tri pobjede u prva tri kola, ali u Splitu su morali "položiti oružje".

Sredinom druge četvrtine Splićani su serijom od 11:2 stvorili najveću prednost (40:27) i činilo se da bi do poluvremena mogli "prelomiti" susret. No, Križevci odgovaraju još većom serijom (11:0) i za samo tri i pol minute vraćaju se na 40:38.

U trećoj četvrtini Subotić nizom od devet poena pokrenuo novu seriju Splita (63:54), a koš-faul Najeva u posljednjem napadu treće četvrtine donio je Žutima miran ulazak u posljednji period (69:60).

Tada je glavnu ulogu preuzeo Mimica, koji s 13 poena u zadnjih 10 minuta (ukupno 26) stavlja točku na i zaslužene splitske pobjede.

Četiri splitska igrača bila su dovoljna za pobjedu i zabili su 75 od 91 poena svoje momčadi. Mimica je ubacio 26, Najev 18, uz 13 skokova, Subotić 16, uz osam asistencija, Siriščević 15.

Križevčani su imali jednog raspoloženog igrača manje, kod njih se sve vrtjelo oko Rogića (26 poena, 10 skokova), Konjevića (19 poena) i Ćubele (17 poena, osam skokova).