Regionalna liga (M), 9. kolo, 09.11.2013, 17:00 h
Meškov Brest 26:20 Nexe Našice
Nexe Našice

Loša napadačka igra koštala Nexe poraza u Brestu

Mario Katušić • subota, 09.11.2013.

Rukometaši našičkog Nexea poraženi su u susretu SEHA lige na gostovanju kod bjeloruskog Meškova u Brestu. Razlog poraza sigurno leži u lošoj napadačkoj igri koja je rezultirala sa samo dvadeset postignutih pogodaka...

Meškov Brest – Nexe 26:20

Meškov: Pešić (9 obrana), Đukić, Markotić 4, Kamišnik 3, Špiler 4, Čarapenka (3 obrane), Šumak, Vukić 1, Baranau 1, Miličević , Karačić 5, Tatarin 5, Sršen 1, Ushal, Astrašapkin, Valincau

Nexe: Lelić (9 obrana), Bureš 1, Mrđenović 1, Tomas 2, Kružić, Jurjević 1, Sokolić 2, Pivac (3 obrane), Vujić 2, Božić-Pavletić 1, Sakić 1, Vegar 1, Tomić 5, Ivić 3

Našičani su dobro otvorili susret te došli do vodstva, nakon što prvih pet minuta nije bilo pogodaka. U osmoj minuti vodili su 1:3, no nakon toga su stali te je Meškov serijom 4:0 došao do vodstva od dva pogotka razlike. Nexe se uspijeva vratiti u susret na 6:6, no Meškov s nekoliko vezanih pogodaka ponovno dolazi do prednosti od tri pogotka razlike. Četiri minute prije kraja prvog dijela, preko Mije Tomića Nexe dolazi do 10:10, no još jednom brzom serijom Karačića i Ljube Vukića, Meškov na odmor odlazi s tri pogotka prednosti.

Početkom drugog dijela Luka Sokolić s dva pogotka vraća na zaostatak od jednog pogotka, no to je bilo sve od Nexea., koji narednih sedam minuta nije postigao pogodak i Meškov dolazi do prednosti od pet pogodaka. Ta je prednost pogotkom Tatarina u 48. minuti porasla na 22:15 i povratka za hrvatskog predstavnika više nije bilo. Utakmica je na kraju završila pobjedom Bjelorusa 26:20.

Nexe je u ovom susretu prikazao podosta nemoći u napadu i jednostavno nisu mogli uspostaviti konstantu u svojoj napadačkoj igri te je Meškov to kvalitetno iskoristio. Jedini koji je zadovoljio u momčadi Nexea bio je Mijo Tomić koji je postigao pet pogodaka, a veliku krizu su pokazali najbolje tri vanjska igrača Marin Vegar, Igor Vujić i Šime Ivić, koji su za svojih šest pogodaka potrošili čak 18 lopti. U redovima domaćih najbolji su bili Karačić i Tatarin s po pet pogodaka.