Pobjeda Olimpije u Szolnoku, MZT slavio domaću pobjedu protiv Krke

Kristijan Musa • subota, 09.11.2013.

Union Olimpija uspjela je zabilježiti svoju prvu pobjedu u okviru ABA lige. Na vlastitom parketu je od posljednje momčadi lige svladan mađarski Szolnoki Olaj. Drugi slovenski predstavnik, Krka iz Novog Mesta pak nije uspjela zabilježiti pozitivan rezultat na svome gostovanju u Skopju kod MZT-a.

Nakon šest uzastopnih poraza u ABA ligi i sličnog scenarija u Eurokupu, Olimpija je ipak stigla do svoje prve pobjede u regionalnoj ligi. U Mađarskoj su svladali Szolnoki te konačno najavili izlazak i velike rezultatske krize. I u ovoj utakmici su počeli jako loše te su dopustili domaćima, da se još u uvodnim minutama ozbiljnije rezultatski odcijepe. No, Slovenci su to ipak stigli do kraja prve dionice, koju su izgubili s 18:14.

U drugih deset minuta se situacija na parketu umnogome promijenila. Olimpija je bila momčad, koja je diktirala tempo cijele utakmice te s prednošću od osam pogodaka razlike otišla na odmor. U nastavku su znali čuvati stečenu prednost te na kraju slaviti zlata vrijednu pobjedu 71:62.

Olimpiju je predvodio Deividas Gailius sa 16 poena (7/11) i šest skokova. Hrvatski košarkaš Jakov Vladović ubacio je 11 poena (4/10) u 26 odigranih minuta, dok je drugi hrvatski predstavnik u slovenskoj momčadi, Dražen Bubnić ubacio dva poena (1/3) u devet odigranih minuta.Mladi Paolo Marinelli nije konkurirao za sastav. Mađare je predvodio Willie Warren s 18 poena (4/9), četiri skoka i četiri asistencije. Pratio ga je Peter Lorant s 13 poena (5/7) i devet skokova.

U večernjem terminu su u Skopju igrali domaći MZT te drugi predstavnik Slovenije Krka. Krka se i dalje oporavljala od šokantnog poraza protiv Zadra, kada su presudili poena i blokada Filipa Kraljevića. To se uvelike osjećalo i u susretu sedmog kola u Makedoniji. Krka nije briljirala te je dopuštala cijelo vrijeme protivnicima da određuju ritam igre, tako da su domaći gotovo cijelim tijekom susreta bili u prednosti.

MZT je cijelu prednost stekao u drugoj dionici, u kojoj su ostavili Krku na samo osam postignutih poena. U posljednjim minutama se Krka pokušala približiti te nakon serija slobodnih bacanja ipak izboriti barem produžetak, no precizni Skopjani su pogađali sve šuteve za jedan poen te u konačnici slavili s 80:75.

Makedonce su predvodili Damjan Stojanovski s 14, Todor Gečevski i Justin Reynolds sa po 12 poena te Aleksandar Kostoski, Gjorgi Čekovski i Cade Davis sa po 11 postignutih poena. Najbolji pojedinac u redovima gostiju bili su Jasmin Hukić s 20 poena (7/15) te Jaka Klobučar s 13 poena (4/9), dok je hrvatski košarkaš Zvonko Buljan ubacio 11 poena (5/11) uz četiri skoka.