Cedevita pala u Beogradu, loš ulazak u drugo poluvrijeme presudio Repešinoj momčadi

Branimir Korać • nedjelja, 10.11.2013.

Košarkaši Cedevite nisu uspjeli u sedmom kolu ABA lige doći do iznenađenja i slaviti u Beogradu kod Crvene zvezde. Domaćin je potvrdio kako ima širi roster i da je u ovom trenutku kvalitetniji te je na kraju slavio 73:59...

Sedmo kolo ABA lige donijelo je Cedeviti jedno od najtežih gostovanja ove sezone. Crvena zvezda je ambiciozno ušla u sezonu, značajno se pojačala i kako sezona odmiče, igra sve bolje. Pokazala je to i protiv Cedevite koja je izdržala 20 minuta, a onda pala.

Presudio je loš ulazak u drugo poluvrijeme Zagrepčana, tu se Crvena zvezda odvojila i više se nije ukazala prava prilika za povratak.

Početak nije bio loš, Cedevita je održavala vodstvo sve do polovice druge četvrtine, a onda je domaćin polako počeo preuzimati kontrolu nad utakmicom.

U tim trenucima Cedeviti je dosta problema stvarao DeMarcus Nelson, ali iako se domaćin probudio, do odlaska na odmor ipak nije uspio stvoriti značajniju prednost.

Na poluvremenu je Cedevita zaostajala malih 35:32 što je davalo nadu za dobrim rezultat.

Međutim povratak iz svlačionice nije donio Cedeviti puno toga dobroga. Zvezda je odmah napravila seriju 8:0 za dodatno odvajanje i Cedevita se više nije uspjela vratiti.

Pokušavali su gosti smanjiti visok zaostatak i zakomplicirati utakmicu, ali nikako se nisu uspjeli, izuzev u jednom trenutku, spustiti na jednoznamenkasti zaostatak.

Kada je domaćin napravio novu seriju 12:4 i pobjegao na velikih 18 poena prednosti, bilo je jasno kako će pobjeda ostati u Beogradu.

Do kraja susreta Crvena zvezda je mirno održavala prednost i na kraju je upisala pobjedu 73:59.

Kod Cedevite su se istaknuli Nolan Smith s 22 poena (9/19) i Jusuf Nurkić s 18 poena (6/14), a debi je upisao novi Amerikanac Allan Ray koji je ubilježio tri poena i pet skokova za 23 minute.

Kod pobjednika DeMarcus Nelson je upisao 12 poena (5/7) uz osam asistencija i pet skokova, a 12 poena je dodao i Raško Katić (5/6).

• Obrisan korisnik11.11.2013. u 18:55
    Nurkić je čudo od igrača. Mlad je i talentiran. Fizički već sada dominantan ali mora se kontrolirati. Pokušava bekovima izbiti loptu kad vuku kontru i slično. Skoro da to i može ... samo - šteti ekipi što skuplja prekršaje pre brzo. Bude to Repeša ispolirao. Šteta da ne nastupa za Hrvatsku. Mi... [više na forumu]
  • mala truba11.11.2013. u 12:30
    pick Nolan - Nurkic izvanredan...sut izvana slab, Ray se tek treba uklopit....sve u svemu nije bilo lose do 3 cetvrtine....slazem se da je Nurkic slabo koristen ali decku kao da fali snage (kondicije) za nesto duze pogotovo sto se morao hrvat sa Marjanovicem (odlicno)da je usla koja trica prije i... [više na forumu]
    mala truba
  • Obrisan korisnik11.11.2013. u 07:44
    Polako Sht ... trofeji se dijele u travnju. Cedevita ima odličnu mladu ekipu i netreba dramiti poslije jednog poraza. Sjeti se utakmice prije 4-5 dana. Očigledno im se skratila ruka kolektivno (1-19 trica)... Nisam gledao pa neću dalje zaključivati na osnovu statistike.
  • narada10810.11.2013. u 23:09
    bljeda, traljava Cedevita, ovako neće nigdje ići.