Budućnost u drugom poluvremenu do preokreta i visoke pobjede protiv Radničkog u Kragujevcu

Branimir Korać • nedjelja, 10.11.2013.

S dobrim igrama u ABA ligi nastavila je momčad Budućnosti koja je u Kragujevcu nadigrala Radnički i slavila s 86:72. Domaćin je imao prednost u prvom dijelu, ali nakon toga Budućnost je napravila preokret i glatko slavila...

Dvoboj sedmog kola ABA lige između Radničkog i Budućnosti nije donio očekivanu neizvjesnost. Domaćin je nakon dobrih prvih 20 minuta potpuno pao, Budućnost je zaigrala na višoj razini i na kraju je otišla do visoke pobjede.

Prvih 20 minuta proteklo je u boljoj igri Radničkog što se vidjelo i po samom rezultatu. Domaćin je na odmor odnio prednost 40:29, ali u nastavku je viđena posve drugačija slika.

Napad Budućnosti je apsolutno dominirao i rezultat je vrlo brzo preokrenut. Kada je krenula serija gostiju, prednost je samo rasla.

Odličan posao odradili su Aleksa Popović s 18 poena (7/14) i pet skokova te Jeleel Akindele sa 17 poena (7/7) i 12 skokova. Kod domaćina Marko Marinović je ubacio 27 poena (9/22), Mouphtaou Yarou 13 poena (5/11) i 12 skokova, a Sava Lešić 13 poena (2/7) i deset skokova.