Cedevita u Francuskoj bez problema do željene gostujuće pobjede

Branimir Korać • utorak, 12.11.2013.

Košarkaši Cedevite na gostovanju kod Chalona upisali su visoku pobjedu 80:65. Zagrepčani su potvrdili da su kvalitetnija momčad i njihova pobjeda u nijednom trenutku nije dolazila pod znak pitanja...

Cedevita je upisala može se reći očekivanu gostujuću pobjedu. Gostovanje u Francuskoj kod Chalona i ranije je okarakterizirano kao realna prilika za uzimanje željene gostujuće pobjede i na kraju je ona i upisana.

Zagrepčani su to učinili na prilično samouvjeren način, dominirali su susretom i nemoćni domaćin je teško držao korak s njima. U prvom poluvremenu ga je u igri koliko-toliko držao tricama Ilian Evtimov, ali kada je i on stao u drugom dijelu, sve je bilo lakše.

Unatoč umoru od putovanja proteklih dana i propuštanju nekih treninga, Cedevita je odmah dala do znanja da je došla po puni plijen. U posljednjih pet minuta prve četvrtine je pojačala obranu i nije domaćinu dopustila niti jedan poen iz igre i to joj je donijelo vodstvo na odmoru između dvije četvrtine 17:9.

U drugoj dionici se Chalon pokušavao približiti, ali svi pokušaji su završavali na pet poena zaostatka, nakon čega bi Cedevita odmah odgovorila i odvojila se. Tako je zadnje smanjenje zaostatka bilo na već spomenutih minus pet i to nakon što je Allan Ray u posljednjoj sekundi poluvremena napravio prekršaj nad Steedu Tchicamboudu, a ovaj je ubacio oba slobodna bacanja za 34:29.

Na samom startu drugog dijela Tchicamboud je ubacio tricu, a Jordan Aboudou slobodna bacanja za približavanje na 36:34, no onda se Cedevita budi i preko Ramljaka, Bilana, Babića i Smitha radi 10:0.

Domaćin više nije imao snage za nikakav povratak, prednost je u pojedinim trenucima rasla i do maksimalnih 18 poena razlike i Cedevita je lakoćom stigla do pobjede 80:65.

Predvodili su je Nolan Smith sa 16 poena (5/11) i pet asistencija te Miro Bilan s 12 poena (6/9) i šest skokova. Kod Chalona AJ Slaughter je upisao 14 poena (5/12) i šest asistencija, a Ilian Evtimov 14 poena (4/11) i sedam skokova.