Rudež solidan u porazu Zaragoze, Bilbao pao na gostovanju u Oldenburgu

Kristijan Musa • utorak, 12.11.2013.

Njemački EWE Baskets iz Oldenburga svladao je na svom parketu Bilbao, Frana Pilepića i Zorana Vrkića te se izjednačio s Baskima na vrhu tablice skupine B, u kojoj je značajan napredak trećom pobjedom ostvarila i zagrebačka Cedevita. Francuski Gravelines je pak s 18 poena razlike svladao Zaragoze, za koju je solidnu partiju odigrao hrvatski reprezentativac Damjan Rudež.

Španjolski Bilbao nije uspio stići do pete pobjede u okviru Eurokupa. Bolji od Baska u petom kolu skupine B je bio domaćin iz Oldenburga. Nijemci su gotovo cijelim tijekom utakmice bili u rezultatskoj prednosti, dok su gosti tek pred sami kraj susreta uspjeli smanjiti rezultat, ali ne doći i do preokreta. Na koncu su domaćini slavili s 91:86, a najbolji u pobjedi njemačkog predstavnika bio je Rickey Paulding s 21 poenom (6/9), dok je Julius Jenkins dodao 17 poena (7/12) uz četiri asistencije.

Axel Hervelle je predvodio napad Bilbaa s 19 poena (6/9) i pet skokova, a Dairis Bertans ga je pratio s 15 poena (5/13). Hrvatski reprezentativci Fran Pilepić i Zoran Vrkić su također dobili određenu minutažu u redovima Baska. Vrkić je za 19 minuta ubacio sedam poena (3/6), dok je Pilepić odigrao 14 minuta i za vrijeme ubacio tri poena (1/3).

Gravelines je na svom parketu slavio protiv CAI Zaragoze. Gosti su bili u velikoj prednosti pred posljednjih deset minuta, da bi potom domaći odigrali savršenu četvrtinu te ju dobili s 30:5. Jonathan Rousselle s 21 poenom (7/12), pet skokova i pet asistencija te D. J. Kennedy s 20 poena (7/15) i četiri asistencije bili su najučinkovitiji u redovima Francuza, dok je Zaragozu predvodio Pere Tomas s 16 poena (8/11). Hrvatski reprezentativac Damjan Rudež ubacio 12 minuta (5/7) uz tri asistencije za 24 minute provedene na parketu.

Češki Nymburk je došao do svoje druge pobjede u Eurokupu, svladavši na svom parketu njemačke Artland Dragonse s 42 poena razlike (110:68). Dylan Page je predvodio Čehe s 24 poena (10/15) i sedam skokova, Vojtech Hruban je dodao 16 (6/8) i četiri asistencije, Tre Simmons 13 (5/14) i šest skokova, dok je Jiri Welsch ubacio šest poena, šest skokova i 11 asistencija. Najučinkovitiji u redovima Artlanda bili su Brandon Thomas (5/9) i Michael Wenzl (7/12) s po 16 postignutih poena.

Treći njemački predstavnik, koji je nastupio u prvoj večeri petog kola Eurokupa, Telekom Bonn svladao je Virtus Romu na gostovanju s 85:75. Bonn je predvodio Benas Veikalas s 23 poena (7/10), dok je James McLean s 14 poena (4/6) i sedam skokova. Rimljane je pak vodio Bobby Jones s 19 poena (7/13), dok je Quinton Hosley ubacio 18 poena (7/12) uz pet skokova.

Još jedan klub iz njemačke je bio u akciji. I ovaj je došao do uvjerljive pobjede. Naime, berlinska Alba je s 20 poena razlike (77:57) svladala Dexiju iz Monsa. David Logan je ubacio 20 poena (8/12) za pobjedničku momčad, a Vojdan Stojanovski je dodao 12 poena (4/6). Poražene Belgijce je predvodio Talor Battle s 14 poena (4/11), dok su Mondwell Randle i Demontez Stitt ubacili po 12 poena.