Vladović pogodio tricu za pobjedu Olimpije u Podgorici, Igokea uvjerljiva protiv Szolnokija

Kristijan Musa • subota, 16.11.2013.

Subotnji program regionalne košarkaške lige nastavljen je u Laktašima i Podgorici. Igokea je s 14 pogodaka razlike ispratila mađarski Szolnoki Olaj, dok je Olimpija na čudesan način izborila gostujuću pobjedu kod Budućnosti, tricom Jakova Vladovića u posljednjim trenucima susreta...

Igokea je s jednom osjetnom promjenom dočekala Szolnoki u svojoj dvorani. Naime, pred utakmicu su aktualni košarkaški prvaci Bosne i Hercegovine raskinuli suradnju s dosadašnjim trenerom Draganom Bajićem, koji je još prije desetak dana najavljivao svoju ostavku. I s novim trenerom Milutinom Lastinićem je Igokea ipak stigla do važne domaće pobjede 72:58.

Od samog početka su domaći držali inicijativu te su nakon 20 minuta igre ugrabili prednost od osam poena razlike. Nakon što su gosti odigrali bolju treću dionicu, Igosi su u posljednjih deset minuta odigrali ponovno za razinu bolje od svojih protivnika te konačan rezultat pomjerili na +14.

Szolnoki je u Laktaše doputovao oslabljen. Naime, nisu raspolagali s ponajboljim košarkašem cijelog dosadašnjeg tijeka lige, Willijem Warrenom. Tako je Christopher Oliver bio najučinkovitiji kod gostiju s 15 ubačaja (6/10) i sedam skokova, Peter Lorant je dodao 14 (5/7) uz osam skokova, dok je pak Tomislav Ivošev ubacio 12 poena (3/9) uz sedam skokova. Igokeu je predvodio Uroš Nikolić s 14 pogodaka (5/10), dok ga je pratio Sergerio Gipson s 11 poena (4/6).

Nešto kasnije je podgorička Budućnost ugostila Union Olimpiju. Slovenci su u posljednjim trenucima uspjeli svladati trenutno drugoplasiranu momčad lige te uknjižiti svoju drugu pobjedu u osam utakmica. Heroj Olimpije bio je hrvatski košarkaš Jakov Vladović, koji je zabio tricu sa zvukom sirene za „hlađenje“ Crnogoraca u vlastitom dvorištu.

Iako su domaći ipak bili nešto bolja momčad, Olimpija je odigrala nešto bolje posljednji dio posljednje dionice te u tome razdoblju stigla, ali i prestigla ono što su propustili tijekom cijele utakmice. Iako su do pola minute prije kraja domaći imali +3 (76:73), najprije je Alen Omić zabio za dva, da bi nakon loše odigranog napada Podgoričana Vladović zabio za tri poena, ujedno i za veliko slavlje Slovenaca.

Deividas Gailius s 21 poenom (10/17) i pet skokova te Alen Omić s 17 poena (7/11) i devet skokova su predvodili Olimpiju do pobjede, dok su najbolji u redovima poraženih bili Jeleel Akindele i Vladimir Mihailović s po 16 poena, Akindele i s 11 skokova, dok je Mihailović imao stopostotan šut iz igre (6/6). Čedomir Vitkovac je pak ubacio 15 poena.

Jakov Vladović je u konačnici završio sa sedam poena (3/8) i tri asistencije, dok je Dražen Bubnić odigrao jako dobrih 18 minuta, u kojima je zabilježio 12 poena (5/10). Paolo Marinelli je konkurirao za sastav, ali nije dobio niti minute od trenera Aleša Pipana.