Dubrovčani pokazali zube Žapcima, Primorje i POŠK najuvjerljiviji

Tea Lokas • subota, 16.11.2013.

Jug je nastavio pobjednički niz nakon poraza od Primorja u prethodnom kolu. Pobijedivši Mladost u derbiju sedmog kola, Dubrovčani su zabilježili šesto slavlje ove sezone...

Gospari nisu izgubili samopouzdanje nakon poraza u šestom kolu pa su u subotu upisali uvjerljivu domaću pobjedu protiv Žabaca. Ključnu razliku Jugaši u napravili u drugom dijelu utakmice, otišavši na odmor s prednošću od pet pogodaka (7:2).

Do kraja je Mladost skupila samo četiri pogotka (11:4), ali istaknuo se vratar gostujuće momčadi koji je upisao 17 obrana. Odličan je bio i Bijač, koji je samo u Jugovoj najboljoj, drugoj četvrtini, obranio devet udaraca protivnika.

Miho Bošković s tri je gola predvodio momčad Veselina Đuha, dok su Visković i Janović upisali po dva. Jedini dvostruki strijelac u gostujućoj ekipi bio je Marko Martinić.

Od ostalih utakmica sedmog kola, briljirali su Primorje i POŠK. Najveću razliku napravili su Riječani, porazivši Šibenčane rezultatom 23:7. POŠK je izvrsno odradio dvoboj s Branikom u Poljudu, nad gostima su slavili s 19:11.

Tijesno je bilo u Herceg Novom između Jadrana i Mornara, a prevagu je odnijela dobra treća četvrtina domaćina (2:0), koji su slavili minimalnom razlikom (7:6). Jadranov imenjak iz Splita odigrao je izjednačeno protiv crnogorskog Primorca (10:10), a Budva je bila bolja od Medveščaka rezultatom 15:12.