Nova domaća pobjeda Cedevite, četvrta žrtva Radnički

Kristijan Musa • nedjelja, 17.11.2013.

Cedevita je domaćom pobjedom nad Radničkim iz Kragujevca stigla do svog šestog ovosezonskog slavlja i povratka na vrh tablice, koji bi mogao postati još zanimljiviji nakon beogradskog derbija, koji se odigrava u ponedjeljak. Vitamini su odigrali prilično dobro prvo poluvrijeme te često vodili s dvoznamenkastom prednošću, no uspjeli su zakomplicirati situaciju pred kraj susreta, ali ga ipak završiti pobjedom.

Cedevita je vodila većim dijelom prvog poluvremena. U prvoj četvrtini gledatelji su vidjeli kratku dionicu u kojoj su gosti bili u vodstvu od pet poena razlike (11:16), ali to je gotovo sve što su mogli ponuditi u tom periodu. Veliki niz Cedevite od 21:4 doveo je do vodstva 32:20. Do odlaska na zasluženi odmor Kragujevčani su smanjili zaostatak na deset poena.

Gosti su pak u drugom dijelu igrali znatno bolje te su doveli utakmicu i do granica neizvjesnosti, čemu se domaći navijači posebice nakon odgledanog sjajnog prvog poluvremena, nisu nadali. Treću dionicu su pobijedili s 21:16 te unijeli određenu količinu nervoze u redove momčadi Jasmina Repeše.

Iako se Cedevita u par navrata ponovno odvajala na +7 ili +8, Radnički se znao vratiti te je sedam minuta prije kraja bio na samo tri poena zaostatka. No, domaći ni tada nisu ispuštali prednost iz svojih ruku i maksimalno su je čuvali. Nakon što su preko Stefana Jovića i Dušana Mlađana gosti stigli do zabrinjavajućih -4 (73:69), Cedevita se ipak snašla te rutinski privela utakmicu kraju s pobjedom 79:71.

Presudila su četiri vezana pogođena slobodna bacanja Ante Delaša, dok se Mlađan kasno uključio pogodivši svoje šuteve za jedan poen neposredno pred posljednji zvuk sirene.

U konačnici su domaće do šeste ovosezonske pobjede u Regionalnoj ligi predvodili Ante Delaš s 19 poena (5/12) i pet skokova te Jusuf Nurkić sa 16 poena (5/8) i osam skokova. Luka Babić i Ivan Ramljak dodali su po devet pogodaka.

Goste iz Kragujevca predvodio je pak Sava Lešić s 27 poena (7/15) i šest skokova, dok je Dušan Mlađan postigao 16 poena (4/9). Pratili su ih Stefan Jović i Miloš Dimić s po devet postignutih poena.

U okviru devetog kola Radnički će ugostiti beogradski Partizan, dok će Cedevita otputovati u Stožice na gostovanje k Union Olimpiji.

• Obrisan korisnik18.11.2013. u 18:41
    Odlican je nurkic bice to centar za nba samo da poradi na tehnici kao sto kaze prethodnik ima snagu masu za svoje godine odlican samo da ne ode vec na kraju sazone u neki veci klub i da grije klupu to bi bilo fatalno jos bar 2 sazone u cedeviti treba da ostane .
  • narada10818.11.2013. u 17:58
    ovakvom Nurkiću je nebo kraj. Malo na tehnici proraditi (brojao sam dvaput korake), i onda staviti pečat i na Cedevitu (nećemo sad već početi maštati ...) i na uspavanu bosansku repku.
    narada108
  • mala truba18.11.2013. u 08:23
    e da...Ramljak u obrani lija....momak cita napad bez greske....ali kradja dana je Nurkiceva. otima loptu beku (?) van linije za 3 i trci kontru - zakucava ! aaaaaaaaaaaa
    mala truba
  • mala truba18.11.2013. u 08:21
    ovog Ray-a Repesa pokusava uporno vratit u formu ali se za sad momak uspjesno odupire. Nolan je ocigledno imao postedu pa realno nije mogao dominirat u tekmi sto inace radi. btw kad se odlucivalo bio je na parketu i to se vidjelo.Nurkic ...sto ga duze gledam to mi je sve drazi - kakav lik !!!sve u... [više na forumu]
    mala truba
  • Obrisan korisnik18.11.2013. u 05:24
    Znači pobjeda bez doprinosa Amera.... baš dobro. Pobjeda na domaći pogon. Nakon prošle sezone na klupi Babić se vraća u život (najveća minutaža u svim utakmicama). Ramljak i Delaš se polako uklapaju, a Nurkić ....