Mega Vizura gurnula Široki na dno ABA lige

Ivana Karačić • nedjelja, 17.11.2013.

Petu utakmicu zaredom košarkaši Širokog Primorke su izgubili. Ovaj put bolja od njih bila je Mega Vizura na domaćem parketu u Smederevu. Širokobriježani su opet loše ušli u utakmicu, na početku su gubili 0:8, da bi u drugoj četvrtini uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist. Sve do 26. minute dobro su se nosili s domaćinom, a konačno su pokleknuli u zadnjoj četvrtini i izgubili 82:73.

Mega Vizura - Široki Primorka 82:73

(21:16, 37:33, 59:55, 82:73)

ABA liga, 8. kolo.

Smederevo, 700 gledatelja.

MEGA VIZURA: Reljić, Dangubić 17, Avramović 8, Micić 12, Luković 11, Radović 4, Miljenović 9 (7 asistencija), Veljković, Jokić 6, Varda 15, Tijanić. Trener: Dejan Milosavljević

ŠIROKI PRIMORKA: Katić 2, Mikulić, Ćorić, Petrović 20 (5 skokova, 4 asistencije), Bilinovac 10, Kaštropil 4, Coles, Bošnjak 3 (9 skokova, 3 asistencije), Jones 15, Barać 16 (4 skoka), Buva 3, Rikić. Trener: Damir Vujanović

Skokovi: 25-30

Asistencije: 17-15

Osvojene lopte: 10-6

Izgubljene lopte: 14-20

Osobne pogreške: 23-24

Ni na svom prvom gostovanju u Smederevu košarkaši Širokog Primorke nisu uspjeli prekinuti niz loših ulazaka u utakmicu. Dopustili su domaćinu da povede 8:0 i dobije samopouzdanje. Nemanja Dangubić i Vasilije Micić postigli su po četiri poena. Nakon toga gosti su se pokrenuli i preko kapetana Josipa Bilinovca i Amerikanca Johnathona Jonesa uspjeli vratiti u igru, no i dalje im je u reketu velike probleme stvarao centar Ratko Varda.

Drugu četvrtinu gosti iz Hercegovine su odigrali puno bolje zahvaljujući prije svega raspoloženom Tomislavu Petroviću i u 16. minuti preokrenuli rezultat u svoju korist na 27:29. Nekoliko brzopletih napada i promašaja Borisa Baraća opet je omogućilo Mega Vizuri da se odmakne na 37:31. Ponovno je realizator bio Varda.

Velika borba za svaku loptu rasplamsala se u trećoj četvrtini u kojoj je domaćin stvarao minimalnu prednost a Široki je stizao. Posljednji put momčad Damira Vujanovića izjednačila je u 26. minuti kad je Bilinovac pogodio tricu za 47:47. Prije ulaska u zadnju četvrtinu Mega Vizura je vodila 59:55.

Taj rezultat ostavljao je nadu gostima da bi mogli prekinuti negativan niz poraza. Međutim, Dangubić je sa sedam uzastopnih poena za 66:55 u 33. minuti ostavio malo nade Širokom. U tom razdoblju igre Široki i nije loše reagirao šuterski jer su Petrović i Barać dobro pogađali izvana. Izostao je učinak prvog centra Franka Kaštropila u reketu i više borbe u obrani pa je poraz bio neizbježan.

Široki je tako izgubio još jedan susret u gostima iako je postigao 73 poena. Međutim izostao je prepoznatljivi adut momčadi agresivna igra u obrani. To je na neki način umanjilo dobar napadački učinak Petrovića, Baraća, Jonesa i Bilinovca. U idućem kolu Široki je domaćin Krki i utakmica sa slovenskim prvakom postaje kvalifikacijska u borbi za bijeg od posljednjeg mjesta.

• Obrisan korisnik18.11.2013. u 09:40
    Bit će to bolje... dojam je da gube utakmice pod košem. Rikić i Buva - u teretanu !!
  • Obrisan korisnik17.11.2013. u 21:52
    Nažalost jos jedan poraz,al veseli igra. 35min Široki vrlo dobar al posljednji 5 minuta loše.Pobjedit Krku u subotu za bjeg s dna.SAMO JEDNO IME ŠIROKI!!!