Regionalna liga (M), 10. kolo, 17.11.2013, 19:00 h
Nexe Našice 27:31 RK Zagreb
RK Zagreb

Koncentriraniji Zagreb savladao Nexe u Osijeku

Iz OsijekaMario Katušić • nedjelja, 17.11.2013.

U susretu desetog kola SEHA Gazprom South Stream lige sastale su se ekipe Nexea i Zagreba. Nakon izjednačenog prvog dijela, koji je cijeli protekao u egalu, Zagreb je odigrao furioznih deset minuta na početku drugog dijela, pobjegao na sedam pogodaka razlike, što Nexe unatoč golemom trudu nije uspio dostići do kraja susreta

Nexe – Zagreb 27:31 (15:16)

Nexe: P. Lelić (20 obrana), Bureš, F. Lelić 4, Mrđenović 1, Tomas, Kružić, Jurjević 1, Sokolić, Pivac, Vujić 8(2), Božić-Pavletić 1(1), Sakić 1, Vegar 4, Janković, Tomić 1, Ivić 6

Zagreb: Marić 1, Mihić 4, Stepančić, Matulić 3, Šprem, Stevanović, Čorić, Šebetić 3, Ivić (18 obrana), Horvat 7(2), Šušnja 2, Šandrk 1, J. Valčić 4, T. Valčić 1, Mandalinić 4, Kaleb 1

Isključenja: Nexe 6 min, Zagreb 4 min
Sedmerci: Nexe 3/3, Zagreb 2/3
Tehničke pogreške: Nexe 19, Zagreb 8

Utakmicu su momčadi otvorile podjednako te je u prvih 15 minuta Zagreb sedam puta poveo, no Nexe je svaki puta izjednačavao. Nakon što su prvi puta poveli, danas sjajni Igor Vujić svojim tada petim pogotkom dovodi Nexe na 9:7.

Zagrebu je neko vrijeme trebalo da se oporavi, pa u 22. minuti pogotkom Stipe Mandalinića napokon dolazi do izjednačenja, a uskoro preko Zlatka Horvata i do vodstva od dva pogotka razlike (13:15). Nexe do poluvremena uspijeva izjednačiti zahvaljujući dvama pogocima probuđenog Marina Vegara. Međutim, desetak sekundi prije odmora domaći su zaradili crveni karton, na veliko negodovanje domaćih navijača.

Crveni je karton zaradio Luka Sokolić, nakon što je Zagrebov Mandalinić skočio u šut te završio na podu, okrvavljenog lica. Dvorana glasno protestira kad je Sokoliću pokazan crveni karton, no Zagreb koristi tih deset sekundi i pogotkom Horvata odlazi na odmor s prednošću 15:16.

Taj crveni karton je loše djelovao na psihičko stanje ekipe Nexea i dozvolio Zagrebu da s furioznih deset minuta riješi utakmicu početkom drugog dijela. Domaći su doduše preko Šime Ivića uspjeli izjednačiti, no Zagreb onda radi seriju 8:1 te u 42. minuti dolazi do svog najvećeg vodstva, 17:24.

Nexe serijom 4:0, uz probuđenog Šimu Ivića te fantastičnog Pericu Lelića na vratima brzo vraća na tri pogotka razlike, no više od toga Našičani nisu mogli, jer se s druge strane probudio i vratar Filip Ivić. Zagreb je rutinski utakmicu priveo kraju i slavio rezultatom 27:31.

Najbolja dva pojedinca susreta sigurno su bili vratari. Perica Lelić je upisao 20 obrana uz 39% uspješnosti, dok je s druge strane Filip Ivić upisao 18, što je iznosilo ravno 40%. Najbolji strijelac u momčadi Nexea bio je Vujić s osam pogodaka, a iskazao se i Ivić koji je upisao šest, dok je kod gostiju najbolji bio Zlatko Horvat sa sedam pogodaka, a četiri su upisali Lovro Mihić, Josip Valčić i Stipe Mandalinić.

Na kraju se može donijeti zaključak da su utakmicu odlučile tehničke pogreške, jer ih je Nexe napravio čak 11 više od protivnika, a posebno je loš dan u tom segmentu imala Nexeova startna vanjska linija Vegar/Vujić/Ivić, koja je kombinirano izgubila čak 14 lopti.

Zagreb je na kraju zasluženo slavio i došao do bitne pobjede koja ga izjednačuje s vodećim Tatranom, uz utakmicu manje od Slovaka.