Kielce palo u Kopenhagenu, Veszprem dobar u Sloveniji

Ivana Strahija • ponedjeljak, 18.11.2013.

U nedjelju su odigrane preostale utakmice petog kola Lige prvaka, a kao neugodno je iznenađenje došao poraz Kielcea u Danskoj...

Celje Pivovarna Laško - MKB-MVM Veszprém 26:31 (14:15)

I nakon petog kola Vesprem ostaje neporažen, sa stopostotnim učinkom na svom kontu u skupini A. U gostima kod Celja, u lijepo ispunjenoj dvorani Zlatorog, domaći su Mađarima pružili dobar otpor, no ipak nisu uspjeli doći do iznenađenja kojem su se nadali.

Svoju veliku želju za pobjedom Celjani pokazuju odmah na početku te vode 2:1, no gostima kao da je trebalo samo malo više da dođu na radnu temperaturu te brzo vodstvo odlazi na njihovu stranu. Pomaže dobra izvedba Mirka Alilovića na golu (5 obrana i jedan penal) te Mađari imaju +2 na 4:6 i 11:13, dok na odmor idu s minimalnom prednosti.

U drugom je dijelu mađarski predstavnik uistinu pokazao mišiće i imao +7 (18:25) u 46. minuti, što Slovenci nikako nisu uspjeli nadoknaditi. Trener Vladan Matič, vođa Celja, nije bio sretan kako su odigrali njegovi rukometaši: "Osamnaest tehničkih pogrešaka je uistinu previše, a protiv ekipe kakva je Veszprem i pogubno. Mislim da bismo čak uspjeli pobijediti danas da tih grešaka nije bilo, jer je pristup inače bio vrlo dobar."

Osim Mirka Alilovića, od Hrvata je u duelu sudjelovao i Renato Sulić, koji je imao četiri pogotka, dok je najbolji u redovima Celja bio Ivan Slošković, bivši igrač Nexea, s osam pogodaka.

KIF Kolding Kobenhavn - Vive Targi Kielce 29:24 (18:12)

Za razliku od Veszprema, Kielce više nije stopostotno. Presudila je utakmica u Danskoj, gdje je momčad koju krase pet Hrvata pala s pet golova manje.

Krzysztof Lijewski, koji je u susretu zabio tri pogotka iz pet pokušaja, ovako je opisao susret: "Kolding nas je dobio na temelju jake, grube, agresivne obrane, iz koje se prelazilo u brze kontranapade. No, u svakoj utakmici ima pobjednik i poraženi."

U prvom je dijelu Kielce imalo 0:2 i 3:4, no nakon toga KIF prelazi u ofenzivu i zahvaljujući odličnoj seriji nezaustavljivog Alberta Rocasa odlazi na +5 kod 14:9. Još jedna serija na kraju poluvremena, ovaj put od tri gola, vodi domaće i na +6. Niz Danaca u drugom dijelu prekida Denis Buntić, no u napadu Kielce ima problema te nikako ne uspijeva smanjiti na više od -5.

Izuzetno loše raspoložen je nakon utakmice, s pravom, bio Bogdan Wenta. "Pod hitno moramo početi igrati bolje. Napravili smo previše pogrešaka", kazao je Wenta koji od svoje ekipe očekuje mnogo bolje lice idućeg vikenda, kad Danci stižu u goste u Kielce.

Hrvatski rukometaši u redovima Kielcea imali su sljedeći učinak: Losert dvije obrane, Buntić dva gola, Musa jedan, Čupić šest a Štrlek nijedan.

Wacker Thun - PSG Handball 28:34 (10:16)

Nakon remija i poraza, konačno su se Parižani opomogli i upisali pobjedu. Doduše, pobijedili su najlošiju momčad skupine C, švicarski Wacker Thun, no pet je bodova na kontu i drži se četvrta pozicija koja vodi u nastavak natjecanja.

Švicarci su se u prvi mah oduprijeli PSG-u i imali 4:2 u sedmoj minuti, no do sredine poluvremena u Wankdorfhalle u Bernu Parižani imaju 4:8, zaostatak iz kojeg se Wacker Thun nije više vratio. PSG je u drugom dijelu imao i +10 (16:16), a na koncu je bilo osam golova razlike.

U redovima domaćina, iskusni Borna Franić je upisao četiri gola, dva s linije sedam metara, dok je u dresu PSG-a najbolji hrvatski strijelac bio Marko KOpljar s pet golova, Jakov Gojun je dao jedan gol uz jedno isključenje, dok se Igor Vodi nije upisivao u strijelce, ali je zaradio dva isključenja.