Crvena zvezda u produžetku slomila Partizan i dostigla gradskog suparnika

Ivor Krapac • ponedjeljak, 18.11.2013.

Crvena zvezda bila je uspješna u beogradskom derbiju u osmom kolu ABA lige. Momčad Dejana Radonjića je u ulozi gosta u Pioniru u produžetku svladala Partizan, s kojim se izjednačila na vrhu ljestvice. I jedni i drugi sada su s omjerom 6-2, koliko ima i Cedevita...

Iako je Partizan otvorio susret puno bolje i držao vodstvo najvećim dijelom utakmice, beogradski derbi osmog kola ABA lige pripao je Crvenoj zvezdi. Momčad koju s klupe vodi Dejan Radonjić slavila je s 86:83, uz odluku u produžetku, u kojem su u 44. minuti otišli do 83:77 i potom zadržali prednost.

Bez pomoći teže ozlijeđenoga Francuza Lea Westermanna, kojem je stradalo koljeno i mogao bi pauzirati do proljeća, Partizan je dominirao prvom četvrtinom. U završnici te dionice domaći su vodili s 19:8, a nakon prvih 10 minuta na semaforu je stajalo 21:14.

Crvena zvezda sasvim se vratila u drugoj četvrtini, smanjujući na samo poen zaostatka (39:38) na poluvremenu, a ostatak utakmice prošao je bez jako velikog odvajanja bilo koje momčadi. Partizan je u drugoj polovici četvrte dionice dvaput odlazio na +4, no gosti su u posljednjoj minuti okrenuli na 73:71, prije nego je Joffrey Lauvergne pod košem zabio za izjednačenje momčadi Dušana Vujoševića (73:73) i ulazak u produžetak.

Radonjićeva momčad je u dodatnih pet minuta mogla slaviti i lakše. Crvena zvezda vodila je sa šest poena prednosti, ali Partizan se u posljednjoj minuti približio na 83:81. Jaka Blažič je ubačajem poslije skoka u napadu povisio na 85:81 i time doveo goste korak do pobjede, koju je DeMarcus Nelson u posljednjim trenucima potvrdio pogođenim slobodnim bacanjem kod vodstva od 85:83.

Boban Marjanović bio je najraspoloženiji u pobjedničkoj momčadi, s 27 poena, šest skokova i dvije blokade. DeMarcus Nelson imao je 15 poena i četiri asistencije, a Jaka Blažič i Charles Jenkins pridružili su se s po 13 poena.

Bogdan Bogdanović zabio je 22 poena i dodao tri asistencije, a Dragan Milosavljević imao je 20 poena, pet skokova i tri asistencije za Partizan. Joffrey Lauvergne ubilježio je 14 poena, 10 skokova i dvije blokade, a Tarence Kinsey 13 poena, pet skokova i tri asistencije.

Uspjehom u gradskom derbiju, Crvena zvezda popravila je vlastiti omjer pobjeda i poraza na 6-2 i time se izjednačila s Partizanom i Cedevitom. Dvije beogradske i zagrebačka momčad trenutno su na prva tri mjesta ljestvice.