Cedevita dominirala susretom protiv Bilbaa i stigla do četvrte pobjede u Eurokupu

Branimir Korać • utorak, 19.11.2013.

U šestom kolu Eurokupa Cedevita je stigla do domaće pobjede protiv Bilbaa 89:79. Momčad Jasmina Repeše potpuno zasluženo upisala je pobjedu u susretu u kojem je bila bolji i agresivniji protivnik...

Šesto kolo natjecanja po skupinama Cedeviti je donijelo domaći dvoboj protiv Bilbaa. Španjolci su iza sebe imali težak nedjeljni dvoboj protiv Barcelone u kojem su slavili te put do Zagreba i očito je da nisu bili najsvježiji. Cedevita je imala više energije i agresivnosti i na kraju je zaslužila pobjedu.

Cedevita je odlično otvorila utakmicu i krenula s 11:2, u tom razdoblju Bilbao je imao priličnih problema s organizacijom napada dok je na drugoj strani probleme gostima stvarao Nolan Smith. Međutim uslijedila je minuta odmora i konsolidacija gostiju koji predvođeni raspoloženim Germanom Gabrielom rade preokret i odlaze na 22:16 na dvije minute do kraja četvrtine.

Dio kraja prve dionice Cedevita se ipak pokrenula i s tricom Ante Delaša to razdoblje završila uz prednost 25:24.

Drugih deset minuta donijelo je ravnopravnu igru bez nekih velikih bjegova na obje strane. Cedevita je imala laganu prednost i držala je Bilbao na odstojanju te je na odmor otišla s vodstvom 47:45. U tom razdoblju zaustavljen je Gabriel koji je ostao na 13 poena iz prve dionice, no i dalje su vrlo dobro igrali i Lopez i Mumbru koji su ponajprije držali goste u igri.

S dobrom igrom Cedevita je nastavila i u trećoj dionici gdje se uspjela odvojiti i stvoriti opipljiviju prednost. Momčad Jasmina Repeše otišla je na osam poena prednosti i to vodstvo održavala do posljednjih trenutaka treće dionice, imala je priliku s tom prednosti ući i u posljednjih deset minuta, ali Roger Grimau je u zadnjim trenucima smanjio na 68:62.

Gotovo cijela posljednja četvrtina protekla je u pokušajima Cedevite da prelomi utakmicu i stigne do nedostižne prednosti. Nikako domaći igrači nisu mogli prijeći granicu od devet poena prednosti, imali su to vodstvo u nekoliko navrata, no Bilbao se vraćao.

Minutu prije kraja gosti su zaostajali 81:76, a onda je ključnu tricu ubacio Goran Suton, poslije toga je u prodoru bio uspješan i Smith te je Cedevita osigurala slavlje.

Završilo je 89:79 ubačajem Tomislava Zubčića sa sirenom. Kod Cedevite bolji od ostalih bili su Smith s 13 poena (5/10), Zubčić s 11 poena (4/9) i šest skokova te Luka Babić s 11 poena (4/5) i četiri skoka. Miro Bilan je upisao uz osam poena i osam skokova.

Kod gostiju Gabriel je stao na 17 poena (5/11), Dairis Bertans je upisao 16 poena (5/10), a Jackie Carmichael je uhvatio 11 skokova. Fran Pilepić je za sedam poena ubacio jedan poen (0/2 za tricu), a Zoran Vrkić za osam minuta dva poena (1/2 za dva, 0/2 za tri).