Regionalna liga (M), 11. kolo, 20.11.2013, 18:00 h
Prešov 43:37 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe poražen u golijadi u Prešovu

Mario Katušić • srijeda, 20.11.2013.

Momčad Tatrana iz Prešova se već ove sezone iskazala kao ekipa na čijim utakmica pada puno pogodaka, no ovo što su danas odigrali Nexe i Tatran se uistinu rijetko viđa. 80 pogodaka je postignuto na utakmici, a na kraju su slavili Slovaci rezultatom 43:37

Tatran – Nexe 43:37 (21:16)

Tatran: Kruba, Rabek 2, Hruščak, Hrstka 5 (2), Krok, Krištopans 7, Verkić 14 obrana, Radčenko 2, L. Urban, Tumidalski 5, T. Urban 1, Čip 7, Guzy 1, Pejovič 6, Krištofik, Antl 7

Nexe: P. Lelić 9 obrana, Bureš, F. Lelić 1, Mrđenović 4, Tomas, Kružić, Jurjević 3, Sokolić 5, Pivac 3 obrane, Vujić 10 (2), Božić-Pavletić, Sakić 2, Vegar 3, Nuić 1, Tomić 4, Ivić 4

Nexe je jedna od dvije ekipe koje su ove godine uspjele pobijediti Tatran te su iz tog razloga Slovaci vrlo motivirano ušli u ovaj susret. Prvih deset minuta prošlo je u egalu, a Tatran prvi puta na dva pogotka razlike odlazi u 10. minuti, kada je bilo 6:4. Nexe je idućih deset minuta uspijevao održavati tu razliku, no u 20. minuti preko dva brza pogotka Radčenka i Antla Tatran odlazi na 13:9. Nexe se vrača serijom 2:0, no Tatran nakon toga radi 3:0 i pet minuta prije odmora je 16:11, a otežavajuća činjenica za Nexe bila je ta da je uistinu cijela ekipa Tatrana bila raspoložena te je tih 16 pogodaka postiglo deset različitih igrača.

Do odmora se Nexe pokušavao vratiti no na gotovo svaki njihov pokušaj Tatran je instantno uzvraćao. Minutu prije odmora uspjeli su povesti i šest pogodaka razlike, no danas ponovno sjajni Igor Vujić ipak smanjuje na 21:16, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Drugi dio je protekao u sličnom ritmu, no još efikasnije te je unatoč napadačkoj raspoloženosti Nexea, još raspoloženi Tatran, svaku prijetnju gostiju za mogući priključak uspio anulirati. Nexe je dva tri puta uspijevao doći do zaostatka od tri pogotka razlike (26:23, 32:29, 33:30), no više od toga, protiv napadački fantastičnog Tatrana nije se moglo.

Na kraju zaslužena pobjeda Tatrana rezultatom 43:37, a Nexe će morati poraditi na svojoj obrani ukoliko želi u nedjelju ostvariti pozitivan rezultat protiv Ademar Leona u EHP Cupu. Najefikasniji u domaćim redovima bili su Tomas Čip, Dainis Krištopans i Radoslav Antl, koji su postigli po sedam pogodaka, dok je kod Nexea sjajnu formu ponovno potvrdio Igor Vujić postigavši deset pogodaka uz samo jedan promašaj. Možda je krajnje vrijeme da i hrvatski izbornik baci pogled na ovog fenomenalnog rukometaša. U ovako efikasnom susretu vratari se nisu iskazali, odnosno sva četiri su imala izrazito nizak postotak zaustavljenih udaraca.