Cedevita u produžetku ugrabila vrijednu pobjedu u Ljubljani

Bernard Jurišić • subota, 23.11.2013.

Vrijednu pobjedu u 9. kolu ABA lige ubilježili su košarkaši Cedevite. Na gostovanju kod Union Olimpije u Ljubljani momčad Jasmina Repeše slavila je u produžetku 69:71...

U utakmici koja je bila sve osim košarkaške rapsodije Cedevita je imala više živaca i ubilježila vrijednu pobjedu na gostovanju kod Union Olimpije.

45 minuta trajala je bitka između momčadi koje su se smjenjivale u vodstvu, promašivale otvorene šuteve, gubile lopte i činile sve što je moguće da si zakompliciraju konačan ishod.

Union Olimpija je pred poluvrijeme stekla najveću prednost (30:21), ali Cedevita ih je stigla već na otvaranju drugog poluvremena (32:31). Kraj treće četvrtine slovenska je momčad dočekala s prednošću 45:42, ali onda je krenula serija Cedevite.

Bilan i Babić pokrenuli su niz od 10:0 kojim je Cedevita ugrabila prednost 45:52. No, Union Olimpija je imala odgovor, vratili su se i izjednačili na 59:59, k tome je Drobnjak promašio zadnji napad za pobjedu.

U produžetku se nastavilo s konfuznim napadima na obje strane, a trica Zubčića 52 sekunde prije kraja donijela je Cedeviti prednost 65:67. Odmah u narednom napadu Zubčić radi nesportsku pogrešku, no domaćini je ne iskorištavaju, pa Delaš 17 sekunda prije kraja pogađa bacanja za 66:69. Union Olimpija je imala napad za novi produžetak, no Salin promašuje tricul, a Cedevita odnosi pobjedu.

U utakmici u kojoj su izgubili 19 lopti i imali tek 36% šuta iz igre (22/61) Cedevitu je predvodio Miro Bilan s 19 poena i 13 skokova, Smith je ubacio 13, Zubčić 10. Kod Union Olimpije je najefikasniji bio Sasu Salin s 18 poena, Gailius je odao 14, uz sedam skokova.