VROS Darda s petoricom igrača preko Splita do prve pobjede

Bernard Jurišić • subota, 23.11.2013.

Sa samo petoricom igrača VROS Darda je pobijedila Split i ubilježila prvu pobjedu sezone. Bila je to zapravo više utakmica tri na tri, nego pet na pet, jer su po trojica igrača u svakoj od momčadi zabila ogromnu većinu poena...

Nakon šest poraza u šest kola VROS Darda je našla "žrtvu". Nulu iz rubrike pobjeda momčad s krajnjeg istoka Hrvatske ostvarila je protiv Splita, koji je i na četvrtom gostovanju ubilježio poraz.

Splićani su u Dardu otputovali bez Subotića, što je stvorilo organizacijske probleme Nazorovoj momčadi. S druge strane, Senad Muminović praktično je 39 minuta igrao s petoricom igrača, što mu je na koncu donijelo uspjeh.

Splićani su se u prvom poluvremenu držali na krilima Mimice, koji je koliko-toliko držao napadački dio žute momčadi. Bila je to utakmica loših obrana, a na poluvrijeme se nakon konstantno tijesnog rezultata otišlo s prednošću Darde 50:47.

U drugo poluvrijeme domaćini ulaze odlučno i rade ključnu seriju od 7:0 koja je odlučila pobjednika. Darda je otišla na dvoznamenkastu prednost (57:47) i na toj se razlici zadržala do početka posljednje četvrtine.

No, Splićani nisu imali snage za bilo kakav preokret, štoviše, domaći su prednost i povećali ubilježivši maksimalnih +13, koje su u završnici Mimica i Siriščević tek umanjili na konačnih 94:87.

Trojica igrača VROS Darde ubilježila su čak 79 poena: Dejan Meznarić 33 (osam skokova), Miše Diminić 26, Mirza Hrnčić 20 (10 skokova). "Petorku odabranih" još su činili Luka Pandurić (11 poena) i Robert Kujundžić (4), koji je jedini tijekom utakmice predahnuo i to ravno četiri minute.

S druge strane splitska trojka zabila je 68 poena - Mimica 30, Siriščević 24, Najev 14.