Serija se nastavlja, GKK Šibenik pobjednički prošao i Slavonski Brod

Ivana Jurica • subota, 23.11.2013.

Pobjednički niz GKK Šibenika koji je počeo još prije tri kola nastavljen je i u Slavonskom Brodu. Nakon pobjede u gradskom derbiju, do četvrte uzastopne pobjede, rezultatom 79:74, Šibenčane su u Brodu predvodili Ljubo Šamadan s 20 i Domagoj Bašić sa 16 koševa.

Slavonski Brod – GKK Šibenik 74:79 (19:17, 8:16, 23:24, 24:22)

Slavonski Brod, dvorana Vijuš

Suci: Kruljac (Zagreb), Jovović (Velika Gorica) i Tomić (Zagreb)

Slavonski Brod: M. Kljajić, Šljuka 14, Hajdić 5, Živković 1, Šamija 1, Blažević 15, Fodor 13, Kristijan, Soldo 6, Šango 13, Karlović 6, Šebalj. Trener: Neven Plantak.

GKK Šibenik: Radovčić, Mišić 11, Kalpić 7, Bašić 16, Blaće 6, Vukičević 11, Šamadan 20, Badžim, Petani 6, Španja 2, Jukić, Došen. Trener: Jeronimo Šarin.

Odlične igre u posljednje vrijeme, ali i sjajno raspoloženje u momčadi, prenijeli su Šibenčani i na parket dvorane Vijuš u Brodu. Predvođeni nekadašnjim igračima domaćina: Šamadanom, Petanijem, Vukičevićem i Mišićem, te Bašićem, gosti su na kraju utakmice imali puno razloga za zadovoljstvo.

Šibenčani su susret otvorili vodstvom od 7:0, a domaćini prvi koš postižu preko Blaževića tek u četvrtoj minuti utakmice. Tek što je ušao u igru Franko Šango vezao je dvije trice čime je svoju momčad doveo na minus jedan (10:11) u šestoj minuti. Košem Solde domaćini su kratko poveli (16:15), ali Šamadan, uz Vukičevića najraspoloženiji igrač u gostujućoj momčadi na otvaranju utakmice, vraća ponovno prednost na stranu Šibenika – 17:16. No, na prvi se predah otišlo s vodstvom domaće momčadi – 19:17, jer je koševe za domaćine postigao Karlović.

Gosti drugu četvrtinu otvaraju s 5:0 (Bašić, Mišić) i vode 22:19. Brođani su stigli na samo minus jedan, ali u 17. minuti, poslije serije 9:0, uz pet koševa Mišića, gostima imaju vodstvo od okruglih deset poena 33:23. Do kraja četvrtine, odnosno poluvremena gosti više nisu uspjeli postići koša, ali ni domaćini nisu bili puno precizniji, poentirali su tek Živković i Šamija (po jednom s linije slobodnih bacanja) i Šango za smanjenje na minus šest (27:33). U tom razdoblju igre Plantakova je momčad postigla tek osam koševa.

Dvije vezane trice na otvaranju drugog poluvremena (Kalpić, Šamadan) Šibeniku donose +12 (39:27). +14 (43:29) gosti su imali nakon koševa Blaće i Šamadana. Blažević i Šljuka vratili su na jednoznamenkasti zaostatak (36:45), ali najefikasniji igrač gostiju Šamadan opet je vratio na nešto veću prednost za Šibenčane. Drugu tricu za redom potom ubacuje Šljuka čija momčad je na minus osam (39:47). Prvim košem, tricom, nadovezuje se Fodor i Slavonski Brod je na minus pet (42:47) u 26. minuti. Nova trica Šljuke u 29. minuti domaćinima je donijela minus od četiri koša (51:47), a odmah potom i minus tri (53:50) poslije nove, četvrte trice Šljuke. Ali, na kraju četvrtine gosti su imali plus sedam (57:50) jer je Blaće bio precizan s linije slobodnih bacanja, a poentirao je i Mišić.

Na Mišićev koš na otvaranju zadnje dionice igre Fodor uzvraća tricom, a na identičan način reagira i Petani i Šibenčani ponovno imaju dvoznamenkastu prednost – 63:52. Razigrao se tada u potpunosti Fodor čiji koševi domaćinima još jednom donose minus pet (65:60). U 36. minuti Blažević Brod vraća na samo minus tri (67:64). Imali su domaćini i minus dva (67:65), Bašić vraća na plus četiri, a Blažević ponovno vraća nadu svojoj momčadi. Izjednačenje Brođanima (69:69) donosi Hajdić, ali Bašić prednost odmah vraća na stranu Šibenčana. Odmah potom snajper iz Mandaline, Domagoj Bašić, postiže i tricu za 69:74. S linije slobodnih bacanja nadu domaćinima vraća Blažević, ali mirna je i Bašićeva ruka za 71:76. Šango potom pogađa tricu za 74:76, no, Bašić je još jednom miran i siguran s linije slobodnih bacanja. Točku na i, za konačnih 74:79 stavio je Šamadan.

Najefikasniji u redovima Šibenčana bio je Šamadan s 20 koševa, a dvoznamenkasti su bili i Bašić (16), te Mišić i Vukičević (po 11). Kod domaćina Blažević je ubacio 15, Šljuka 14, a Fodor i Šango po 13.