Uvjerljivi Primorje EB, Jug CO, Mladost i Jadran HN, POŠK-u splitski derbi

Ivana Jurica • subota, 23.11.2013.

Osmo kolo Triglav Jadranske lige donijelo je i nova uzbuđenja. Riječko Primorje očekivano je lako stiglo do nove pobjede, isto kao i dubrovački Jug. Uvjerljivi su bili i Mladost i Jadran HN. Mornar je slavio u Kotoru, a POŠK u splitskom derbiju.

S gostovanja u Kotoru splitski Mornar odnio je pobjedu, slavili su s 12:8. Domaćini su bolje otvorili utakmicu, vodili su sa 5:3 nakon prve četvrtine. Ali potom Splićani postižu četiri gola i ne primaju niti jedan do poluvremena. I treću četvrtinu dobivaju domaći vaterpolisti, 2:1, ali u zadnjoj, odlučujućoj četvrtini Splićani su koncentriraniji i na kraju odnose pobjedu s dva gola razlike.

Teo Đogaš postigao je četiri gola u splitskoj pobjedi, a tri je postigao Marino Čagalj. Za domaćine četverostruki strijelac bio je Nikola Murišić.

Riječani su se lako obračunali s Budvom, bio je to tek lakši trening za momčad Ivana Asića. 4:1 u prvoj četvrtini, potom bez primljenog gola u sljedeće dvije, uz devet postignutih golova, te 5:1 u zadnjoj četvrtini za konačnih 18:2.

Muslim je postigao četiri gola, a Denes i Daniel Varga po tri gola. Jedini strijelci za goste bili su Popović i Marković.

Uvjerljiva je bila i Mladost koji je na Savi sa 16:7 pobijedila Šibenik. 3:0 nakon prve četvrtine, vrlo efikasne druga i treća četvrtine, po 4:3 za domaćine, odnosno 5:1 u zadnjoj četvrtini za konačnih plus devet.

Čak sedam golova, koliko i cijela momčad Šibenika, postigao je Kristijan Milaković. Pavičić i Josipović poentirali su po dva puta, dok su na drugoj strani, također po dva gola, postigli Belamarić i Bašić.

Splitski derbi pripao je POŠK koji je bio u ulozi gosta, slavili su sa 8:7. Bolje su i ušli u utakmicu, do poluvremena su stekli tri gola prednosti. Domaćini su minimalno, s po jednim golom prednosti dobili preostale dvije četvrtine, ali to im nije bilo dovoljno niti za remi.

Maras i Vegar postigli su po dva gola za domaćine, a isto toliko na drugoj strani Jerković i Franičević.

Bodove iz Utrina nosi Jadran iz Herceg Novog koji je pobijedio Medveščak sa 11:4. Poslije 2:2 u prvoj četvrtini, gosti su bili uvjerljivi u tri preostale četvrtine što ime je donijelo i pobjedu od sedam golova razlike.

Jedini strijelci kod domaćina bili su Kolar i Samodol, dok je Pješivac s tri gola bio najefikasniji u redovima Jadrana.

Očekivano, dubrovački Jug do bodova je stigao u Mariboru, slavili su s 15:3. Veselin Đuho u Dubrovniku je ostavio dio prvotimaca i priliku pružio i mlađim igračima. Oni su je dobro iskoristili i ostvarili vrlo uvjerljivu pobjedu.

Trostruki strijelci za Dubrovčane bili su Dobud i Ivanković.