Domaća pobjeda MZT-a nad Igokeom

Kristijan Musa • nedjelja, 24.11.2013.

MZT iz Skopja je stigao do svoje četvrte ovosezonske pobjede u regionalnoj košarkaškoj ABA ligi, svladavši na svome parketu Igokeu s 90:85. Domaći su velikim dijelom utakmice diktirali tempo, dopustivši Aleksandrovčani da predvode utakmice samo u pojedinim trenucima prvog poluvremena. Sa čak četvoricom košarkaša s preko 16 postignutih poena su dakako, uvjerljivo došli do pobjede.

Aktualni košarkaški prvaci Bosne i Hercegovine su s velikim ambicijama stigli na gostovanje u makedonsku prijestolnicu. S pobjedom bi itekako konkurirali za sami vrh, dok bi ih poraz s druge strane stajao većeg razmaka od trećeg mjesta.

Domaći su se potrudili i uspjeli dosegnuti svoju četvrtu pobjedu te onemogućiti promociju Aleksandrovčana među „izabrano društvo“ s vrha ljestvice regionalne lige. Iako su gosti odigrali bolje u prvom poluvremenu, MZT je krenuo igrati pravom košarku krajem druge dionice, stekao prednost od pet poena razlike te ju marljivo čuvao do samoga kraja.

Na kraju je ta navedena prednost od pet poena bila i konačan rezultat (90:85) uz nekolicinu raspoloženih igrača i s jedne i s druge strane. U pobjedničkoj momčadi je Stefan Sinovec ubacio 18 poena (3/7) uz šest skokova, Uroš Lučić (7/9) i Todor Gečevski (4/7) su dodali po 17, dok je Damjan Stojanovski postigao 16 poena (4/6).

Najučinkovitiji igrač Igokee je bio Nemanja Gordić s 19 poena (6/12) i osam asistencija, Sergerio Gipson je dodao 16 poena (7/8), a Branko Jorović 14 ubačenih poena.