Široki ostao bez bodova i Borisa Baraća

Ivana Karačić • nedjelja, 24.11.2013.

Velika su bila očekivanja košarkaša Širokog i njihovih navijača od utakmice protiv Krke. No, ispalo je suprotno željama. Gosti su pobijedili na Pecari 68:63, a Široki je vjerojatno za dulje vrijeme ostao bez svojega najboljeg igrača Borisa Baraća. Već u 3. minuti u jednome skoku Baraću je stradalo koljeno. Prva predviđanja nisu optimistična, no snimka će otkriti konačno jesu li stradali križni ligamenti. Slovenci su inače odigrali bolje drugo poluvrijeme i dominacijom u skoku došli do pobjede.

Široki Primorka - Krka 63:68

(15:22, 34:28, 46:45, 63:68)

ABA liga, 9. kolo.

Široki Brijeg, dvorana Pecara, 3.000 gledatelja.

ŠIROKI PRIMORKA: Katić 4, Mikulić, Ćorić, Petrović 5 (6 skokova), Bilinovac 2, Kaštropil 4, Coles 7, Bošnjak 2, Jones 12 (5 skokova, 7 asistencija), Barać, Buva 19 (7 skokova), Rikić 8. Trener: Jakša Vulić

KRKA: Lapornik 10, Kastrati 4, Rojc 9, Buljan 3 (9 skokova), Pavić 6 (6 skokova), Booker 16 (9 skokova), Pajić 5, Zatezić, Bolčina 4, Klobučar 11. Trener: Aleksandar Džikić

Skokovi: 26-44

Asistencije: 16-11

Osvojene lopte: 9-7

Izgubljene lopte: 13-15

Osobne pogreške: 26-22

Utakmica je počela šokantno za domaćina. Već u 3. minuti Boris Barać je u jednome skoku pao i s bolnim uzvikom uhvatio se za koljeno. Za njega je utakmica bila završena. Na žalost, neće ga u momčadi biti ni u narednim susretima. O kakvoj je ozljedi riječi ustanovit će snimka. Pod tim dojmom Široki je s novim trenerom Jakšom Vulićem djelovao dosta nesigurno što su gosti iskoristili i u prvoj četvrtini ostvarili 15:22 prednost.

U nastavku igre košarkaši Širokog stisnuli su čvršće u obrani, pa se prednost gostiju počela topiti. Ton igri domaćina davao je u tim trenucima Amerikanac Johnathon Jones. Kontrola napadačkog skoka gostiju i nekoliko laganih poena donijeli su Širokom prednost na kraju prvoga poluvremena 34:28. Krka je u drugoj četvrtini postigla samo šest poena.

Međutim, u nastavku utakmice gosti su kombiniranom obranom razbili ritam Širokog i počeli stizati lagano njihovu prednost. Takva igra zbunila je domaće igrače, pa je Krka ostvarila dominaciju u napadačkom skoku, te iz napadačkog skoka poentirala. Amerikanac Christopher Booker bio je nerješiva zagonetka za domaće igrače. Ipak, u 29. minuti s dvije dobre akcije Juliusa Colesa i Josipa Bilinovca domaćin je vratio prednost od šest poena 46:40.

U posljednjim trenucima treće četvrtine Krka je serijom 5:0 došla na 46:45, a zadnju četvrtinu potpuno nadigrala Širokobriježane. Minutu prije kraja Matej Rojc je poentirao za 57:61. Domaći su prekršajima pokušali doći do smanjenja prednosti. Tračak nade javio se 15 sekunda prije kraja kod rezultata 63:66, no Jones je požurio sa šutom i promašio, pa su gosti mirno priveli utakmicu kraju.

• Obrisan korisnik25.11.2013. u 19:07
    Nažalost, izgleda da je Barać ipak out do kraja sezone...
  • Obrisan korisnik25.11.2013. u 12:00
    Bez Baraća-velik gubitak za Široki. Baš sam ga pratio prošlu i ovu sezonu, jer mi je zanimljiv igrač...i eto, sad ga snađe ovo. Nadajmo se da nije toliko strašno...
  • pikepiletina25.11.2013. u 10:55
    Katić ima stvarno sreće s primanjem plaće.
    pikepiletina
  • Obrisan korisnik24.11.2013. u 22:51
    Velika ŠTETA,najlošija utakmica koju sam gledao zadnjih mjeseci(obe ekipe) puno promasaja,nervoze s obe strane.Na sve to Baraća gubimo za cijelu ABA ligu ove sezone.Nadam se da cemo se izvući al tesko..igrači nisu primili uopce plaću ove sezone tako da neznam vise sta da kazem. :(