Regionalna liga (M), 11. kolo, 26.11.2013, 20:00 h
Borac Banja Luka 24:25 RK Zagreb
RK Zagreb

Borac iz Banja Luke namučio Zagrebaše u novom regionalnom dvoboju

Zvonka Keliš • utorak, 26.11.2013.

Rukometaši CO Zagreba između dva su europska dvoboja zakoračili su nov i zanimljiv susret SEHA lige koji ih je odveo u goste banjalučkom Borcu. Nakon odličnog gostujućeg starta u susret, domaćin se probudio te je pružio vrlo dobar otpor svom suparniku da bi hrvatski i regionalni prvak na koncu osigurao minimalno slavlje te nove regionalne bodove.

Borac m:tel - CO Zagreb 24:25 (12:12)

11. kolo SEHA GSS lige

Borac m:tel: Blažević (11 obrana), Mišković; Janković 1, Hercegovac 1, Tešić 3, Crnogaća, Krstajić, Mikić 4, Njezić, Vučić, Bezbradica 4, Rađenović, Obradović 8, Trivundža 3, Ćeranić, Nikolić
Trener: Jani Čop

CO Zagreb: Stevanović (14 obrana), Ivić; Marić, Mihić 3, Stepančić 7, Matulić 2, Šprem 1, Čorić 1, Šebetić, Horvat 6, Šandrk, J. Valčić, T. Valčić 1, Mandalinić 2, Obranović 2, Kaleb
Trener: Boris Dvoršek

Sedmerci: Borac m:tel: 4/5, CO Zagreb: 3/4;
Isključenja: Borac m:tel: 2 min.; CO Zagreb: 8 min.

Aktualni regionalni i hrvatski rukometni prvak ovoga se utorka okrenuo novom dvoboju SEHA lige u sklopu čijeg je 11. kola otputovao u Banja Luku gdje je čekala domaća momčad Borca. Nakon odlične predstave protiv RN Löwena ove subote vrijeme je bilo da se Zagrebaši protiv svog suparnika iz drugoga kola ponovno zagriju za novi europski dvoboj sa slovenskim Celjem te da se dodatno zaigraju kako bi se i u Ligi prvaka vratili na pobjedničke staze.

Na takav je način momčad CO Zagreba i krenula u dvoboj, preko Lovre Mihića, Sandra Obranovića, Luke Stepančića i Tea Čorića krenula je sa sjajnih 6:0 te je odličnim reakcijama vratara Ivana Stevanovića u potpunosti zaustavila suparnikove pokušaje. Upravo stoga domaćin do svog prvog pogotka u susretu dolazi tek u osmoj minuti preko Duška Hercegovca (1:6). Nastavili su potom gosti u istome ritmu, a u punjenju mreže Borca pridružili su se i Jerko Matulić i Tonči Valčić (10:2).

No, pri ulasku u završnicu prvoga dijela polako, ali sigurno počinje se buditi domaća momčad koja sve više hvata priključak, a nešto lošija gostujuća igra u obrani to joj i omogućava. Vrlo brzo igrači Janija Čopa dobrano su puhali za vrat svome suparniku te su do odlaska na odmor prvo stigli na 5:11 da bi velikom serijom 7-1 osigurali izjednačenje 12:12 na poluvremenu.

Gostujuća momčad lagano se probudila u nastavku te se nakon igre pogodak za pogodak odvaja na sigurnijih 17:14 da bi uslijedio pravi nalet domaće momčadi za novo poravnanje rezultata, ali i njegov preokret za vodstvo Borca 18:17. Uozbiljili su se tada pomalo Zagrebaši te se preko Obranovića, kapetana Zlatka Horvata i Lovre Šprema sredinom drugoga poluvremena vraćaju u vodstvo 21:18.

Do samoga kraja gostujući rukometaši sačuvali su svoje vodstvo, a ukazao se i Stipe Mandalinić koji domaću mreže trese za 23:20. Borac u onim posljednjim minutama smanjuje svoj zaostatak na samo minus jedan (23:24), Stepančić vraća svoju ekipu na +2, dok konačnih 24:25 postavlja Obradović.