Primorje ponovno uvjerljivo, Šibenik upisao prvu ovosezonsku pobjedu

Zvonka Keliš • nedjelja, 01.12.2013.

Zanimljivo je bilo u devetom kolu Jadranske vaterpolo lige u kojem je momčad Primorja novim uvjerljivim slavljem potvrdila svoje mjestu na vrhu ljestvice. Vaterpolisti Juga i Mornara također su upisali itekako sigurne pobjede, dok je Mladost u napetom dvoboju u Budvi uspjela izboriti nove bodove. POŠK i Primorac upisali su neriješen rezultat, dok je Šibenik u derbiju začelja osigurao svoju prvu ovosezonsku pobjedu.

Jadran HN - Primorje EB 8:19 (2:6, 2:5, 2:3, 2:5)

Deveto kolo Jadranske vaterpolo lige ove je subote donijelo i deveto slavlje momčadi Primorja koja tako nastavlja sa stopostotnim učinkom te se i dalje nalazi na vrhu ljestvice. Odmah na startu gosti iz Rijeke počeli su sa svojom dominacijom, počeli 6:2 da bi u drugoj četvrtini samo dodatno povisili svoju prednost na 11:4. Nešto izjednačenije bilo je u narednom dijelu susreta, no u onom posljednjem Primorje potvrđuje svoje uvjerljivo slavlje s novih 5:2 za konačnih 19:8.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Sandro Sukno, Petar Muslim i Denes Varga s po četiri pogotka, dok je najbolji kod Jadran HN bio Luka Sekulić također s četiri gola.

Jug CO - Jadran ST 11:6 (2:0,2:3,3:0,4:3)

Na bazenu u Gružu vaterpolisti Juga upisali su svoju osmu pobjedu u ovogodišnjem izdanju JVL-a te su sa sigurnih pet golova razlike bili bolji od splitskog Jadrana. Nakon uvodnih 2:0 gosti su se razbudili te su u sljedećoj četvrtini upisali vrlo dobrih 3:2 nakon čega se Jug vraća svom ritmu iz prvoga dijela kako bi poveo 7:3. I posljednja četvrtina na koncu je nakon zanimljive borbe pripala domaćinu koji na koncu upisuje slavlje 11:6.

Odlični su kod Juga bili Marko Ivanković i Josip Šutalo s po tri gola, dok se kod Jadrana ST istaknuo Marko Maras s dva gola.

Mornar BS - Medveščak 18:6 (5:1,5:0,4:3,4:2)

Dan ranije od ostalih svoj su susret devetoga kola odigrale ekipe Mornara i Medveščaka, a nedoumica oko pobjednika na bazenu Poljud naprosto nije bilo. Nakon dvije četvrtine igre domaća je momčad povela 10:1, nešto ravnopravnija igra pružena je u nastavku da bi posljednji dio bio zaključen sa sigurnih domaćih 4:2 za uvjerljivih konačnih 18:6.

U pobjedu svoje momčadi Antonio Dužević ugradio je četiri gola, a Teo Đogaš tri, dok je Luka Kolar za Medveščak zabio tri gola.

Budva M:tel - Mladost 9:11 (2:2, 2:4, 2:0, 3:5)

Zagrebačka Mladost ovoga je vikenda gostovala u Budvi gdje je u zanimljivom susretu uspjela svladati domaću momčad. Napeto je bilo od prve minute dvoboja, naime, nakon što prva četvrtina završava s izjednačenih 2:2 Žapci u onoj narednoj pokazuju što znaju te se odvajaju na 6:4. Međutim, probudili su se tada i domaći vaterpolisti koji sa sigurnih 2:0 u trećem dijelu nanovo poravnavaju rezultat stoga Mladost u posljednjoj četvrtini ubacuje u brzinu više te s 5:3 potvrđuje konačno slavlje 11:9.

Mladost su do pobjede predvodili Luka Bukić, Duje Živković i Kristijan Milaković s po tri gola, dok su Bogdan Đurđić i Miljan Popović u poraz svoje momčadi ugradili po dva gola.

OVK POŠK - Primorac 6:6 (1:2,2:1,2:2,1:1)

Bazeni Poljud bili su domaćin još jednog susreta devetoga kola, naime, momčad POŠK-a ove je subote tamo ugostila vaterpoliste Primorca koji su pružili vrlo dobar otpor te je susret završen bez pobjednika. Napeto je bilo od samoga starta kada se gosti odvajaju na 2:1 da bi već u drugoj četvrtini domaćin uzvratio istim rezultatom. Izjednačeno su završila i posljednja dva dijela ogleda stoga u Splitu nakon rezultata 6.6 dolazi do podjele bodova.

Andro Franičević za POŠK je zabio tri gola, dok su se Branko Lučić i Nikola Murišić kod Primorca dva puta upisali u listu strijelaca.

Šibenik - AVK Branik 11:3

Vaterpolisti Šibenika na bazenu Crnica ove su subote u derbiju začelja upisali svoju prvu ovosezonsku pobjedu u JVL-u te se s četiri osvojena boda drže na pretposljednjem mjestu ljestvice. Bolja je s uvjerljivih 11:4 momčad Šibenika bila od ekipe mariborskog Branika. Andrija Bašić za Šibenik je zabio četiri gola, a Lovro Rončević i Karlo Erak po dva.