Regionalna liga (M), 18. kolo, 03.12.2013, 18:00 h
RK Zagreb 38:27 Lovćen Cetinje
Lovćen Cetinje

CO Zagreb predvođen Šebetićem i Stevanovićem upisao desetu regionalnu pobjedu

Iz Arene Zagreb:Zvonka Keliš • utorak, 03.12.2013.

Momčad CO Zagreba svega nekoliko dana nakon neugodnog europskog poraza od Celja na lijep se način vratila pobjedama. U sklopu onog posljednjeg kola SEHA lige koje je dogovorom domaćina i ekipe Lovćena odigrano ovoga utorka, Zagrebaši su lijepo napunili gostujuću mrežu te upisali itekako uvjerljivu pobjedu s 11 pogodaka razlike.

CO Zagreb - Lovćen 38:27 (17:14)

18. kolo SEHA lige
ZAGREB - Arena Zagreb, Gledatelja: 167
Suci: A. Konjičanin/D. Konjičanin

CO Zagreb: Stevanović (10 obrana), Ivić (2 obrane); Marić 2, Mihić 3, Stepančić 2, Matulić 3, Šprem 2, Šebetić 7, Horvat 4, Šandrk 3, J. Valčić, T. Valčić 4, Mandalinić 2, Obranović 2, Šehić 1, Kaleb 3
Trener: Boris Dvoršek

Lovćen: Abramović (1 obrana), Borilović (6 obrana); Vukićević 2, Petričević, Popović2, I. Radović, Marković 6, Drašković 4, M. Radović 4, Kaluđerović, Nikolić 4, Čizmović 1, Achruk 1, Stanojević, Lasica 3, Lipovina
Trener: Zoran Abramović

Sedmerci: CO Zagreb: 2/3; Lovćen: 0/1
Isključenja: CO Zagreb: 6 min.; Lovćen: 6 min.

Nisu Zagrebaši imali mnogo vremena za odmor nakon razočaravajućeg poraza u subotu od slovenskog Celja čime europsku polusezonu nisu zaključili na najbolji mogući način. Stoga su prvu priliku za popravak kako igre tako i rezultata hrvatski i regionalni prvaci imali svega nekoliko dana nakon Celja u sklopu posljednjeg kola regularnog dijela SEHA lige. Naime, dogovorom klubova susret 18. kola između CO Zagreba i Lovćena premješten je za prvi dio sezone čime je crnogorska momčad priliku za uzvrat dobila nešto manje od mjesec dana nakon poraza na domaćem tlu.

Trener CO Zagreba Boris Dvoršek u susretu s Lovćenom poslao je nešto promjenjenu ekipu, no među vratima se ponovno od prve minute naša mladi Filip Ivić, dok su se u napadu našli Jerko Matulić i Lovro Mihić na krilima, Marino Marić na crti te Josip Šandrk, Josip Valčić i Luka Stepančić u vanjskoj liniji.

Zanimljivo je od prve minute bilo ovoga utorka u zagrebačkoj Areni u kojoj je domaćinu trebalo neko vrijeme da se uigra i razigra. Upravo to koriste od samoga starta gosti koji obranama Vuka Borilovića te pogocima Marka Draškovića i Igora Markovića odlaze na 2:0, dok domaća momčad priključak hvata preko Šandrka i Tončija Valčića. No, gostujuća momčad tada se nanovo odvaja na +2, a u desetoj minuti preko Draškovića i Markovića osigurava i četiri pogotka prednosti (7:3).

Vrijeme je tada bilo za domaću minutu predaha koja je odmah urodila plodom budući da Matulić biva dva puta siguran s linije sedam metara, obrana postaje koncentriranija, a stariji brat Valčić zajedno uz mladog Mihića poravnava rezultat na 7:7. U samoj završnici hrvatski se prvak diže, svoj doprinos daje i vratar Ivan Stevanović i momčad CO Zagreba lagano se odvaja na 13:10, kao i 16:12. Do odlaska u svlačionicu Matulić održava domaću prednost, dok je u posljednjim sekundama prvoga dijela Stefan Čižmić smanjuje na 14:17.

U nastavak susreta bolje ulazi gostujuća momčad koja preko Danijela Vukičevića i Lasice stiže na samo pogodak zaostatka (16:17), no kapetan Zlatko Horvat uz pomoć Luke Šebetića, Stipe Mandalinića te Šandrka, kao i Stevanovića na golu, odvodi svoju ekipu na odličnih i sigurnih 22:16. Jedini koji u tim trenucima uspijeva pronaći put do Zagrebova gola biva Marković koji smanjuje zaostatak svoje ekipe na minus pet (19:24).

Stevanović potom gotovo potpuno zaključava svoja vrata, a njegovi suigrači samo pune gostujuću mrežu za vodstvo 32:19. Post u redovima Lovćena prekida Mirko Radović, a priliku da upiše svoje prve regionalne minute dobiva mladi Marko Šehić koji četiri minute prije kraja postiže i pogodak za 36:25. Do samoga kraja domaći rukometaši čuvaju stečenu prednost te upisuju desetu regionalnu pobjedu ove sezone (38:27).