Travis Diener donio pobjedu Sassariju u Francuskoj, Bilbao neočekivano poražen u Belgiji

Branimir Korać • utorak, 03.12.2013.

Odigrano je prvih pet susreta osmog kola Eurokupa. Zanimljivo je bilo u Cedevitinoj skupini gdje je Sassari izborio dramatičnu pobjedu kod Chalona, a Bilbao je kiksao na gostovanju kod Charleroija...

Skupina B

Oba susreta osmog kola u skupini B donijela su neizvjesnost. Još jedan veliki korak prema prolasku u drugu fazu natjecanja napravio je Sassari koji je u gostima svladao Chalon s 82:80. Junak gostiju bio je Travis Diener koji je zabio u posljednjoj sekundi šut za pobjedu i tako donio Talijanima šesto slavlje u skupini.

Dok su u prvom poluvremenu šutirali za tricu 11/14 i na odmoru vodili 54:46, igrači Sassarija su u drugom dijelu ubacili tek 28 poena, no zadržali su prednost. Sedam sekundi prije kraja AJ Slaughter je poravnao na 80:80, no u posljednjoj sekundi na drugoj strani ubacuje Diener za veliku pobjedu gostiju.

Prvo ime Sassarija bio je Caleb Green s 19 poena (6/12), Drake Diener je dodao 16 poena (6/12), a Travis Diener 13 poena (5/9) i šest asistencija. Kod Chalona Slaughter je ubacio 24 poena (9/17), Kris Joseph 15 poena (6/15) i pet skokova, a Clint Capela 13 poena (6/10) i deset skokova.

Neočekivani poraz upisao je Bilbao na gostovanju kod već eliminiranog Charleroija. Belgijci su do prvog slavlja u skupini stigli zahvaljujući seriji 6:0 s linije slobodnih bacanja u posljednjih minutu i pol.

Bilbao je odigrao ispod očekivane razine i ovim si je porazom otežao situaciju po pitanju prolaza.

Domaćina su predvodili Demond Mallet s 19 poena (5/10) i Darryl Watkins s 18 poena (6/10) i devet skokova. Kod gostiju Dairis Bertans je ubacio 16 poena (6/10), a German Gabriel 13 (5/11). Fran Pilepić je za deset minuta stao na četiri poena (1/3 za tri), Damir Markota je za 21 minutu dodao šest poena (3/4 za dva, 0/3 za tri) i pet skokova, a Zoran Vrkić za 19 minuta sedam poena (1/2 za dva, 1/3 za tri) i dva skoka.

Skupina C

Ulm je već osigurao prolazak u sljedeću rundu natjecanja i sada se bori za prvo mjesto u skupini. U osmom kolu ugostio je Paris Levallois i slavio je u susretu koji će teško nekoga oduševiti s 56:48.

Francuzi su se držali do treće četvrtine kada su uspjeli smanjiti na 31:29, no onda je domaćin napravio 11:0, ponovno se odvojio i gosti više nisu uspjeli zaprijetiti.

Will Clyburn je predvodio Ulm s deset poena (5/13) i osam skokova, a kod gostiju je Daniel Ewing dodao 18 poena (6/13).

Skupina D

Dobar posao odradio je Gravelines u Belgiji gdje je s visokih 85:53 bio bolji od Monsa. Ovom pobjedom Francuzi su došli nadomak prolaska u sljedeću fazu natjecanja. S druge strane Mons je čvrsto posljednji sa samo jednom pobjedom.

U ovom susretu nije bilo baš nikakve dileme. Gravelines je potvrdio da je kvalitetnija momčad i slavio je na krilima 14 poena Jubyja Johnsona (4/5), Ousmanea Camare (6/7, šest skokova) i Johna Hollanda (6/12, pet skokova). Kod Belgijaca Jason Love je upisao 16 poena (7/13) i sedam skokova, a Monwell Randle 11 poena (4/9) uz pet skokova.

Skupina F

Blizu prolaska skupine stigao je i ukrajinski Himik koji je na svom parketu pregazio već otpisani Albacomp s 81:52. Već u trećoj četvrtini je bilo plus 27 za Himik i bilo je samo pitanje s kolikom će razlikom Ukrajinci slaviti.

Predvodili su ga Matt Gatens sa 17 poena (6/11, 5/9 trica) i Paul Delaney s 14 poena (5/6). Kod gostiju Gergely Somogyi je ubacio 20 poena (10/18) uz 11 skokova, a Braydon Hobbs je dodao 11 poena (4/9).