Cedevita propustila osigurati prolaz, Oldenburg slavio u Zagrebu

Branimir Korać • srijeda, 04.12.2013.

Košarkaši Cedevite nisu uspjeli osigurati prolazak u sljedeću fazu Eurokupa već nakon osmog kola. Imali su priliku, trebala im je domaća pobjeda protiv Oldenburga, međutim Nijemci su na kraju bili bolji sa 72:64...

Bio je to jedan od onih dana kada unatoč želji malo toga polazi za rukom. Cedevita je htjela pobjedu, borila se, međutim u napadu je malo toga funkcioniralo i Oldenburg je odnio pobjedu.

Ostao je dojam kako su svi očekivali da će to biti ipak nešto lakši posao i da će Cedevita uspjeti na krilima dobrih posljednjih igara doći do pobjede, ali kako je vrijeme odmicalo, tako domaćin nije uspijevao stvoriti značajniju zalihu i nervoza je rasla. U konačnici su to iskoristili gosti koji su se u završnici odvojili i mirno dovršili posao.

Početak nije bio loš, brzo je Cedevita preuzela vodstvo, međutim u završnici prve četvrtine Oldenburg se vratio i tricama Rickeya Pauldinga i Juliusa Jenkinsa uspio je s neodlučenih 16:16 završiti prvu dionicu.

Drugih deset minuta donio je ravnopravnu borbu u kojoj nije bilo odvajanja, a prvo poluvrijeme je okončano s malo prednosti Cedevite 33:31.

Dok je obrana još solidno funkcionirala u prvom poluvremenu, napad je bio problematičan i ostala je nada kako će Repešina momčad proraditi u nastavku. Međutim nije bilo tako.

Susret je potpuno prelomljen u posljednjoj četvrtini kada su gosti napravili seriju 9:0, poveli 60:52 i pomoći domaćinu nije bilo. Najbliže što je Cedevita došla bilo je na 65:62 nakon čega je Jenkins ubacio dva slobodna bacanja, Smith je zadržao još kratko Cedevitu na životu, ali Andrea Crosariol je zaključio priču i donio pobjedu gostima.

Najbolji kod Cedevite bio je upravo Nolan Smith s 23 poena (9/13 za dva, 0/1 za tri) dok je Miro Bilan dodao 11 poena (5/5 za dva).

Kod Oldenburga po 12 poena su ubacili Jenkins (2/9) i Paulding (4/13) koji je dodao i sedam skokova.