Partizan 23:27 Meškov Brest
Meškov Brest

Meškov predvođen Markotićem i Karačićem stigao do četvrte regionalne pobjede

Zvonka Keliš • srijeda, 04.12.2013.

Rukometaši Meškov Bresta krenuli su na regionalnu turneju u sklopu koje će odraditi nekoliko važnih gostovanja. Prvo na rasporedu bilo je ono kod momčadi Partizana koja je nakon zanimljivog prvog dijela svladana sa sigurnih četiri pogotka razlike.

U zaostalom susretu osmoga kola momčad Meškov Bresta ove je srijede u sklopu svoje regionalne turneje svladala rukometaše Partizana. Zanimljivo je Bjelorusima bilo na putu ka njihovom četvrtom ovosezonskom slavlju u SEHA ligi, naime, nakon borbenog prvog dijela, momci Željka Babića u nastavku su pokazali što sve znaju te su osigurali nove regionalne bodove.

Zanimljivo je bilo od prve minute dvoboja u koji nešto bolje ulaze gosti koji predvođeni Robertom Markotićem, Maksimom Baranauom te Dmitrijem Kamišikom odlaze na 6:3. No, domaćin ubrzo hvata priključak i poravnava rezultat na 6:6. Pri ulasku u završnicu prvoga dijela Meškov se predvođen Ljubom Vukićem i Ivanom Karačićem nanovo odvaja na sigurniju prednost (9:7) koju čuva do odlaska na odmor (12:10).

Nastavak susreta donio je raspoloženiji Meškov koji ubrzo dolazi na 16:13 i 17:14 da bi domaća momčad ponovno sustigla svog suparnika sredinom drugoga poluvremena te izjednačila na 17:17. Vrijeme je bilo za bolju gostujuću obranu, kao i raspoloženog vratara Vitalija Čarapenku i s nekoliko uzastopnih serija pogodaka gostujuća momčad osigurava sigurno vodstvo (25:21). Do samoga kraja Babićevi momci održavaju rezultat te osiguravaju svoje četvrto ovosezonsko regionalno slavlje (27:23).

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Robert Markotić, Ivan Karačić i Maksim Baranu s po pet postignutih pogodaka, Ljubo Vukić i David Miličević dodali su po dva, David Špiler jedan, dok se Domagoj Sršen nije upisao u listu strijelaca. Ivan Pešić sakupio je dvije obrane, Vitalij Čarapenka osam, dok su vratari Partizana zajedno obranili devet lopti. Najbolji kod Partizana bio je Viktor Matičić s također pet golova.

U sklopu regionalne turneje momčad Meškova sada očekuju još tri gostovanja, a prvo je na rasporedu ove subote protiv Vardara nakon čega slijede Borac i Lovćen.