Ciboni još jedan europski poraz, Artland Dragonsi slavili s pet razlike

Ivor Krapac • četvrtak, 05.12.2013.

Košarkaši Cibone doživjeli su poraz u osmom kolu skupine A Eurokupa. Bez izgleda za prolaz u sljedeći krug, Vukovi su u srijedu pali u njemačkom Quakenbrücku, s pet poena prednosti u korist domaćih Artland Dragonsa, koji su izgradili presudnu prednost u drugoj i trećoj četvrtini...

Cibonin ovosezonski put u skupini A Eurokupa donio je još jedan poraz. Momčad Slavena Rimca je u srijedu ostala praznih ruku na gostovanju u Quakenbrücku, sa 101:96 u korist Artland Dragonsa, koji su popravili omjer pobjeda i poraza u ovom društvu na 2-6. Vukovi su sada na 1-7, na posljednjem mjestu skupine i daleko od prve tri pozicije, koje vode u drugi krug.

Slično ranijim ovosezonskim europskim nastupima, Cibona je odigrala utakmicu s usponima i padovima, ali padova je bilo previše da bi se izbjegao novi poraz u ovom natjecanju.

Rimčeva momčad mogla je biti najzadovoljnija prvom četvrtinom. U tom razdoblju utakmice Vukovi su vodili s 23:17, ali nakon što je prva dionica okončana s 23:23, domaći su vrlo brzo došli na svoje. Artland Dragonsi su u drugoj četvrtini postupno gradili prednost, u tom razdoblju susreta vodili su s 11 razlike, a na poluvrijeme su otišli s 56:47.

U ranoj fazi treće četvrtine, domaća momčad povisila je na 64:49 i tada se već nazirao sedmi ovosezonski Cibonin poraz u Europi. Vukovi nisu uspjeli nadoknaditi veliki minus. U posljednjoj četvrtini smanjili su na 94:91, ali bliže nije išlo.

Brandon Thomas je s 27 poena i četiri skoka bio najraspoloženiji u domaćoj momčadi, a David Holston istaknuo se s 22 poena i osam asistencija. Andrija Žižić je s 27 poena, 11 skokova i četiri asistencije vodio Cibonu, dok je Jerel Blassingame ubilježio 20 poena i osam asistencija, uz četiri izgubljene lopte.