Cedevita u utakmici punoj pogrešaka bez pobjede u Podgorici

Branimir Korać • subota, 07.12.2013.

U 11. kolu ABA lige košarkaši Cedevite upisali su treći ovosezonski poraz. Na gostovanju u Podgorici poraženi su od Budućnosti 64:60 iako se domaćin "nudio" u dobrom dijelu utakmice...

Cedevita nije uspjela zadržati priključak s vodećim dvojcem Crvenom zvezdom i Partizanom na samo dva poraza. Treći je stigao u Podgorici na tradicionalno teškom gostovanju kod Budućnosti koja poput Cedevite nije imala svoj dan, ali je ipak na kraju slavila.

Zagrepčani su propustili veliku priliku, Budućnost je posebno u prvom poluvremenu pružala Cedeviti priliku da se odvoji, međutim gosti to nisu znali iskoristiti. U prvih 20 minuta šut za tricu domaćina bio je vrlo loših 1/16, ali Cedevita je vodila s malih 33:28.

U drugom poluvremenu domaćin je uspio podići postotak šuta izvana, osim toga broj pogrešaka Cedevite je nastavio rasti i Budućnost je počela preuzimati kontrolu nad rezultatom.

Još u 23. minuti tricom Sutona Cedevita je imala lijepo vodstvo 38:31, ali nakon toga je skroz do kraja treće četvrtine ostala bez ubačaja iz igre što domaćin koristi i radi seriju 13:2 te preuzima vodstvo.

Bilo je prilika i u posljednjoj četvrtini, kod 48:46 Cedevita je imala napad za poravnanje, međutim Zubčić je napravio prekršaj u napadu nakon čega Aleksa Popović ubacuje tricu za 51:46.

Nova prilika otvorila se u samoj završnici, Zubčić je smanjio na 57:56 nakon čega Mihailović promašuje tricu, ali skok u napadu hvata Šehović i Mihailović s linije slobodnih bacanja odvodi Budućnost na plus tri. Cedevita ponovno ne koristi napad za približavanje, domaćin ostavlja Zagrepčane bez šuta na koš poslije čega Popović ubacuje prvo bacanje, zatim hvata skok u napadu nakon promašaja i pogađa za 62:56.

Bila je to upravo posljednja prilika za igrače Jasmina Repeše nakon čega više nije bilo povratka.

17 izgubljenih lopti u odnosu na svega osam kod domaćina, bilo je previše, a jedini dvoznamenkasti kod Cedevite bio je Nolan Smith sa 16 poena (6/11) i pet asistencija, ali i čak sedam izgubljenih lopti. Ivan Ramljak je dodao devet poena (3/4) i šest skokova. Kod Budućnosti Popović je na kraju upisao 21 poen (8/14) uz pet skokova, a Vladimir Mihailović je dodao 14 poena (4/11).

• Obrisan korisnik08.12.2013. u 21:11
    Rijetki su koji slažu momčadi koja će 'za 2-3 sezone' rasturat. Bojim se da je vrijeme kad se traži sve i odmah... i to već desetljeće barem... Hoće, uzet će oni mladog igrača, ali da se školuje nauštrb rezultata - teško... Inače, meni je zanimljivo kak mi i dalje živimo u prošlosti i tak to... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.12.2013. u 09:05
    Cedevita je baš "zdrav" klub koji ima perspektivu. To je ekipa za sljedeće 2-3 sezone. Uz malu doselekciju. Ovo jučer je škola. Fale Tomas i Delaš. Trebaju radit na dolasku braće Bender, Žižića i za koju sezonu Bošnjaka iz Širokog. Eto mojeg skromnog predloga sportskom direktoru i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.12.2013. u 00:52
    Ugl, stoji bar jedna rečenica: nikad ništa od Cedevite. Ne sa ovakvim pristupom. Ovo su tekme koje direktni suparnici za FF dobivaju.
  • Obrisan korisnik08.12.2013. u 00:49
    Priznajem da košarku pratim površno, ali zašto se Cedeviti onda već 2 godine tepa da ima najjaču momčad u ABA ligi? Ako nisam u pravu krivite gospodu (novinare, uključujući Sportnet) koji su me dezinformirali, ne mene. U svakom slučaju, prošle godine su i psi na cesti pričali o snazi Cedevite... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.12.2013. u 00:13
    neznan bas da zvezda i partizan imaju losije rostere od cedevite,dapace..al dobro,nepoznavatelji kosarke ce svasta izjavit i stvarno mislit da su u pravu kad to kazu...