Igokea se osladila u Zagrebu, prekinut Cibonin regionalni niz

Iz Doma Dražena Petrovića:Ivor Krapac • nedjelja, 08.12.2013.

Cibona je pretrpjela poraz na domaćem parketu u 11. kolu ABA lige. Momčad Slavena Rimca je u nedjeljnom poslijepodnevnom terminu u Domu Dražena Petrovića pala u ogledu s Igokeom, koja je puno kvalitetnije otvorila utakmicu i imala dovoljno energije za držanje prednosti na svojoj strani...

Poslije četiri dobivene utakmice zaredom, po dvije kod kuće i u gostima, Cibona nije nastavila pobjednički niz u ABA ligi. Vukovi su u nedjelju u 11. kolu u Domu Dražena Petrovića izgubili od Igokee, koja je slavila s 82:74 i time se s momčadi Slavena Rimca poravnala na ljestvici.

Cibona i Igokea sada imaju omjer 7-4, a na jednakom učinku je i Budućnost, u poretku od četvrtog do šestog mjesta.

Cibosi su u prvom poluvremenu igrali dobro samo tri-četiri minute na početku druge četvrtine, a to je bilo premalo da bi se zadržao priključak s gostujućom momčadi. Problemi Vukova počeli su rano, s puno muke u branjenju suparničkog pick&rolla, iako je Slaven Rimac upravo na to stavljao naglasak u najavi ovog susreta. No, na parketu je to izgledalo loše.

Sa Sergerijom Gipsonom i Nemanjom Gordićem na vanjskim pozicijama, dvojicom igrača koji su sposobni i kreirati i zabiti, a realizatorski raspoloženim Duškom Bunićem pod košem, Igokea je otvorila s 8:0 i držala prednost u nastavku prve četvrtine. Vukovi su se nekoliko puta približavali na pet poena zaostatka, dok se na prvi dvominutni predah otišlo s 25:16 za goste.

Cibona je u drugoj četvrtini bila bolja u obrani, u čemu je važnu ulogu imao Darko Planinić, koji je u reketu puno kvalitetnije branio pick nego je uspijevalo Andriji Žižiću početkom utakmice. S nekoliko boljih defanzivnih minuta, domaća momčad izborila je šansu za smanjenje zaostatka, a uz nekoliko poena Darija Šarića u kratkom razdoblju, ta prilika iskorištena je približavanjem na -1 (28:27) u 14. minuti.

Cibonino pozitivno razdoblje nije trajalo dugo. Goste je u veću prednost vratio Gipson, koji je zabio dvije trice i šut s poludistance u odmaku do 38:29 tri i pol minute do poluvremena, ali nije stalo na tome. U završnici druge dionice Igokea je povisila na dotad najvećih 14 razlike, dvicom Uroša Mirkovića za 44:30, a na predah u svlačionicama otišlo se s 44:32.

Vukovi nisu uspjeli uhvatiti konstantu ni u trećoj četvrtini. Predvođeni napadačkim učinkom Davora Kusa, koji nije igrao u prvom poluvremenu, u 25. minuti približili su se na 52:44, ali za goste je ubrzo odgovorio Nemanja Gordić. Sa sedam poena u kratkom razdoblju, Gordić je odveo svoju momčad na 13 razlike, a poslije pet poena Matta Janninga u završnici te dionice, u posljednjih 10 minuta ušlo se s nešto manjim Ciboninim zaostatkom (64:55).

Dario Šarić dvicom i tricom, a Darko Planinić poenima iz reketa približili su Vukove na samo tri poena minusa, 66:63, poslije minute i pol četvrte četvrtine. No, Rimčeva momčad potom je propustila priliku za držanje priključka ili mogući preokret s četiri uzastopna napada bez koša, što su gosti iskoristili za rješavanje utakmice. Poslije trice Branka Jorovića, pa Gipsonova pogođenog slobodnog bacanja za 78:65 četiri minute do kraja, više nije bilo dvojbi tko će na kraju slaviti.

Sergerio Gipson završio je s 22 poena, šest skokova i pet asistencija, Duško Bunić s 19 poena i 10 skokova, a Nemanja Gordić s 18 poena i šest asistencija za goste. Dario Šarić imao je 22 poena, 11 skokova i šest asistencija za Cibonu. Davor Kus dodao je 12, a Matt Janning 11 poena.

• vlacng08.12.2013. u 22:08
    Što prije da ova sezona završi,rastjerati sve, i početi iz početka, sa realnim buđetom i ekipom koja bi morala uspjeti zadržati ostanak u ligi.
    vlacng
  • Obrisan korisnik08.12.2013. u 22:03
    Ja bih prije rekao antipropaganda obrane, ukupno nisu bili tako loši i bilo je lijepih poteza u napadu, ali bez obrane ne ide.
  • anetisi08.12.2013. u 22:01
    blassigame odlazi! frajer je toliko prepotentan i egoističan da čovjek ne može povjerovati..a ovaj planinić je obično drvo..majketi moja baba bi pokupila više lopti i zabila više koševa od njega.. mislim da je vrijeme da ih se pošalje odakle su došli, zajedno sa dj-em i janningom i da se pusti... [više na forumu]
    anetisi
  • Obrisan korisnik08.12.2013. u 20:56
    a kad je cibona bila ikakva propaganda...evo zizic je zatrazio raskid ugovora,jedini koji je valjao osim sarica,nema od njih nista..
  • litleben08.12.2013. u 20:35
    Antipropaganda košarke, što se Cibone tiće. Rimac se predao, već početkom drugog poluvremena