Regionalna liga (M), 12. kolo, 08.12.2013, 18:00 h
Borac Banja Luka 31:27 Nexe Našice
Nexe Našice

Indisponirani Nexe poražen u Banja Luci unatoč 16 obrana Lelića

Mario Katušić • nedjelja, 08.12.2013.

Rukometaši Nexea još se nisu psihički oporavili od poraza u Leonu i kao takvi su odigrali jednu slabu utakmicu u Banja Luci protiv Borca, ekipe koju su u prvom dijelu natjecanja rutinski savladali u Osijeku. Domaća ekipa slavila je rezultatom 31:27, a fantastičnu partiju odigrao je veliki Ratko Nikolić.

Borac - Nexe 31:27

Borac: Dakić, Janković 4, Hercegovac, Tešić 2, Krstajić, Mikić 2, Njezić, Vučić, Bezbradica, Rađenović, Obradović 7, Trivundža 7 (2), Šešić, Ćeranić, Blažević 18 obrana, Nikolić 9

Nexe: P. Lelić 16 obrana, Bureš, F. Lelić 2 (1), Mrđenović 4, Tomas, Kružić, Jurjević, Sokolić 2, Pivac 3 obrane, Vujić 10, Božić-Pavletić, Sakić, Vegar 2, Nuić, Tomić 3, Ivić 4

Utakmica Borca i Nexea došla je tjedan dana nakon poraza Nexea u Leonu, pogotkom iz sedmerca nakon isteka vremena, a Našičanima, koji tvrde da je pobjednika u tom susretu odredio neki drugi faktor koji nije igrački, taj je poraz izrazito teško psihički pao. Prilika za oporavak došla je u ovom susretu, na gostovanju kod Borca, kojeg je Nexe u rujnu u Osijeku savladao bez prevelikih poteškoća rezultatom 33:19.

No, dokaz da će Banjalučani danas biti težak protivnik došao je već od samog otvaranja utakmice, no nakon deset minuta pogotkom Franje Lelića Nexe prvi puta dolazi u prednost od dva pogotka razlike. No, to nije dugo potrajalo, novo veliko pojačanje Borca, kružni napadač Ratko Nikolić vrlo brzo postiže dva pogotka kojim Borac vraća u igru. Do odmora se nitko nije uspio odvojiti na više od pogotka razlike i tako se na odmor otišlo rezultatom 14:14, a Nexe to najviše može zahvaliti Igoru Vujiću koji ih je i u ovom susretu držao u igri, postigavši sedam pogodaka u prvom dijelu.

Drugi dio također je otvoren u egalu, a prvi su do prednosti od dva pogotka došli domaći rukometaši, pogotkom Jankovića u 37. minuti za 18:16. Nakon toga igralo se gol za gol sve do 45. minute kada Nikolić podiže na 23:20, a u 51. minuti Srđan Trivundža podiže i na četiri pogotka razlike, bilo je 25:21. Nexe se uspijeva vratiti u utakmicu četiri minute prije kraja kada su prednist Borca smanjili na dva pogotka, no onda je tri vezana pogotka postigao Ratko Nikolić, današnja enigma za obranu Nexea. Do kraja susreta Nexe se više nije uspio vratiti te je Borac došao do pobjede 31:27, kojom su pobjegli s posljednjeg mjesta ljestvice SEHA lige.

Najbolji igrač u redovima gostiju ponovno je bio Igor Vujić koji je postigao deset pogodaka, i može se reći da je gostujuća ekipa stala kada je stao on. Kod Borca se kao ogromno pojačanje pokazao Ratko Nikolić. Bivši kapetan reprezentacije Srbije postigao je devet pogodaka, što je izuzetan podatak za jednog kružnog napadača. Našičani su izmjenjivali čuvare na njemu, no rješenja jednostavno nije bilo. Osim njega, sjajnu partiju su odigrali i vanjski šuteri Trivundža i Obradović, svaki od njih postigao je po sedam pogodaka.

Nexe je ovim porazom još jednom dokazao koliko im u obrani nedostaje Albin Eter čija ih je ozljeda podosta unazadila. Također, vidljiv je pad forme Marina Vegara i Šime Ivića, koji su se danas probudili tek kada je već sve bilo gotovo. Nexeu će sada sigurno dobro doći pauza u SEHA ligi da postroje redove i probaju izboriti mjesto u gornjoj polovici lige, a također i da se pripreme za završnicu prvenstva Hrvatske, uz nadu da mogu zaprijetiti ekipi Zagreba. Borac je ovom pobjedom dokazao da dobra partija protiv Zagreba nije bila slučajnost i da bi mogli biti crna mačka svakome kada se natjecanje u SEHA ligi nastavi.