Szolnoki svladao Partizan, uvjerljiva domaća pobjeda Olimpije

Kristijan Musa • nedjelja, 08.12.2013.

Najveće iznenađenje 11. kola regionalne košarkaške ABA lige priredio je mađarski Szolnoki Olaj, koji je upisao domaću pobjedu nad braniteljima naslova, beogradski Partizanom. Kako je dan ranije i Cedevita zabilježila treći ovosezonski poraz, Crvena zvezda će u ponedjeljak imati priliku da pobjedom nad Zadrom prijeđe na prvo mjesto.

Beogradski Partizan upisao je iznenađujući poraz u mađarskom Szolnoki od istoimenog domaćina. Ipak, Beograđani su bolje otvorili susret te nakon prvih deset minuta igre vodili s 27:14. Prednost su povećavali do 17 poena razlike, ali su domaći do poluvrijeme svoj zaostatak smanjili na nešto pristojnijih 14 pogodaka razlike.

No, u nastavku je uslijedio veliki preokret domaćih. Szolnoki je postupno smanjivao zaostatak, da bi on nakon isteka treće dionice iznosio samo četiri poena razlike, a za to su se pobrinuli u posljednjih deset minuta igre. Još šest minuta je Partizan držao određenu rezultatsku distancu od protivnika, koji se tricom Petera Loranta za 63:62 probudio i održao prednost do kraja (76:71).

Najefikasniji u redovima pobjedničke momčadi bio je Willie Warren s 20 poena (6/10), sedam asistencija i pet skokova, Peter Lorant i David Vojvoda dodali su po 15 ubačaja. Partizan je predvodio Bogdan Bogdanović s 25 poena (7/17), pet skokova i četiri asistencije, dok je Dragan Milosavljević dodao 12 poena (4/14).

U drugoj utakmici večeri je ljubljanska Olimpija očitala košarkašku lekciju gostima iz Smedereva. Naime, Mega Vizura nije imala neke šanse da ugrozi veličanstvenu pobjedu momčadi Aleša Pipana, koji su ovom pobjedom ponovno pobjegli od posljednjeg mjesta na ljestvici. Ključni period utakmice je bila druga dionica, nakon koje je Olimpija stigla do vodstva od 17 poena razlike, dok su gosti u posljednjih 20 uspjeli koliko-toliko smanjiti svoj zaostatak te upisati poraz od 88:75.

Sasu Salin s 20 poena (6/14) te Alen Omić sa 16 poena (6/8) i pet skokova su predvodili napad Olimpije, za koju je i Jakov Vladović ugradio devet poena (3/6) za nešto više od 19 minuta provedenih na parketu. Dražen Bubnić je upisao četiri poena (2/7) uz četiri skoka te po dvije asistencije i ukradene lopte.

Mega Vizuru je pak predvodio Nikola Jokić s 20 ubačaja (8/14) i šest skokova, dok je Ratko Varda upisao 14 poena (4/7) i pet skokova.

• Obrisan korisnik09.12.2013. u 00:36
    umor...prije dva dana igrali pred 20.000 ljudi, poslije autobusom putovali u Madjarsku i trebaju igrati protiv Szolnoka...na poluvremenu imali +15, mislili gotovo, ostali bez snage... Kratka rotacija, cudo da nemaju jos ozljedjenih...
  • Zdren08.12.2013. u 23:18
    pa što bi s ovim partizanom., jebem ih nesposobne.